Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
Sposób na nudę, co robić gdy nie ma co robić

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Odsłony: 214

Od starożytności po sztukę współczesną – odwiedź jedne z najpiękniejszych muzeów na świecie nie ruszając się z domu.


Musée d’Orsay, Paryż

Podczas wirtualnego spaceru można zobaczyć dziesiątki słynnych dzieł francuskich artystów, którzy tworzyli w latach 1848-1914, między innymi Moneta, Cézanne’a i Gauguina.

WIRTUALNY SPACER <

Guggenheim Museum, Nowy Jork

Funkcja Google Street View pozwala odwiedzającym zwiedzać słynne spiralne schody Guggenheima bez wychodzenia z domu. Stamtąd możesz odkryć niesamowite dzieła sztuki z epoki impresjonizmu, postimpresjonizmu, nowoczesności i współczesności.

                                                                                              

WIRTUALNY SPACER <

Muzeum Vincenta van Gogha, Amstrdam

Wirtualny spacer po muzeum pozwoli nam odkryć największą kolekcję jego dzieł – w tym ponad 200 obrazów, 500 rysunków i 750 osobistych listów.

WIRTUALNY SPACER <


Rijksmuseum, Amsterdam

Fantastyczny zbiór dzieł z holenderskiego złotego wieku, w tym wiele obrazów autorstwa Vermeera i Rembrandta. W 80 galeriach 8 000 obiektów opowiada historię 800 lat holenderskiej sztuki i historii.

WIRTUALNY SPACER <

The J. Paul Getty Museum, Los Angeles

Wybierz się na wycieczkę Street View, aby odkryć ogromną kolekcję europejskich obrazów, rysunków, rzeźb, rękopisów i fotografii – niektóre dzieła pochodzą nawet z VIII w.

WIRTUALNY SPACER <

Źródło :https://kukulturze.pl/

Odsłony: 256

ksiazki

Z braku możliwości korzystania z bibliotek, proponujemy dostęp do książek w formie elektronicznej na stronach:
https://bn.org.pl/akt…/3931-bezplatne-e-booki-w-polonie.html
Wybór darmowych ebooków z kolekcji zbiorów Cyfrowej Biblioteki Narodowej.


https://wolnelektury.pl/
Biblioteka internetowa, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo.
W jej zbiorach znajduje się 5571 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej.


https://lektury.gov.pl/
Znajdują się tu wybrane tytuły z kanonu lektur szkolnych – nowele, opowiadania, dramaty, wiersze, poematy czy powieści. Serwis otwiera dostęp do ponad 220 darmowych nagrań, których słuchać można np. w trakcie wykonywania obowiązków domowych czy jazdy autobusem.

https://pl.wikisource.org
Wielojęzyczny siostrzany projekt Wikipedii i wolna baza tekstów źródłowych oraz ich tłumaczeń w postaci stron wiki. Teksty zostały podzielone według typów, tematów, rodzajów i gatunków, dostępny jest też podział na literatury narodowe. Publikacje znajdują się w domenie publicznej lub udostępniane są na wolnej licencji.

http://www.chmuraczytania.pl/
Znajdziemy tu głównie klasykę literatury, choć w opracowaniach innych niż te z Wolnych Lektur czy polskich księgarni. Książki dostępne są w formacie EPUB, MOBI i PDF.

 

Poleca A. Bernaciak

Odsłony: 315

pisankiPisanka to ogólna, zwyczajowa nazwa jaja zdobionego różnymi technikami. Zwyczaj malowania jaj narodził się w Persji. Na ziemiach polskich najstarsze pisanki, pochodzące
z końca X wieku, odnaleziono podczas wykopalisk archeologicznych w pozostałościach grodu na opolskiej wyspie Ostrówek.
Kolorowe, ozdobione jaja są nieodłączną dekoracją w okresie wielkanocnym. W tradycji chrześcijańskiej zdobione jajka symbolizują zmartwychwstanie Chrystusa.
A oto kilka pomysłów na kreatywne przygotowanie pięknych pisanek.
1) Propozycja nr 1
PISANKI MALOWANE W POŃCZOCHACH
Co potrzebujemy:
• ugotowane na twardo jajka
• barwniki do jajek
• zioła o drobnych listkach (np. pietruszka, lubczyk, kolendra, melisa, rukiew wodna); wskazówka: zamiast drobnych listków mogą być kwiaty
• cienkie rajstopy lub pończochy
• nożyczki, gumki recepturki
• naczynia do rozrobienia barwników

https://www.youtube.com/watch?v=xCO1Z1hdtCM

Read More
Odsłony: 323

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto uchwalono w 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach. Datę 27 marca wybrano na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu w 1957 roku. Teatr może stać się świątynią, a świątynia przestrzenią spektaklu - napisał w orędziu na 59. Międzynarodowy Dzień Teatru dramatopisarz z Pakistanu Shahid Nadeem. Międzynarodowe święto teatru będzie obchodzone w piątek w ponad stu państwach na świecie.
Bez wychodzenia z domu zobacz spektakle proponowane przez Onet Kultura >>> https://kultura.onet.pl/teatr/koronawirus-w-polsce-najlepsze-spektakle-online-teatr-w-internecie/1v5nzfd?utm_source=kultura.onet.pl_viasg_kultura&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2&fbclid=IwAR01vc5fExZB2ayb3RkX8X8dOyKmnx4DZjOKtFCKaQQ4JXRU2BUAUqyOVLE

logo