Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej przy ul. Polnej to nasi przyjaciele , których co roku odwiedzamy w ramach akcji "Klubu Żonkil" w czasie Świąt Bożego Narodzenia. W ubiegłych latach wychowankowie pod kierunkiem wychowawców organizowali dla swoich podopiecznych przedstawienia jasełkowe, przygotowywali własnoręcznie upominki, wspólne kolędowanie , poczęstunek wprowadzając magię Świąt. Każde odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej sprawiają radość nie tylko mieszkańcom, ale także wolontariuszom, którzy zawsze z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem włączają się w różnego rodzaju akcje.
W tym roku z powodu trudnej sytuacji nie mogliśmy niestety spotkać się z naszymi dziadkami i babciami bezpośrednio w trosce o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że w czasie pandemii osoby starsze pozostają w izolacji społecznej, zdala od bliskich, przyjaciół, kolegów. Jest to dla nich szczególnie ciężki czas. W tym roku szkolnym mimo tej nadzwyczajnej sytuacji nie zapominaliśmy o seniorach. 17 grudnia udałyśmy się z wizytą do DPS nr 1 by przekazać upominki, które zostały wykonane przez młodzież i wychowawców naszej placówki oraz życzenia świąteczne. Nasza wizyta spotkała się z dużym entuzjazmem i zadowoleniem. Otrzymałyśmy podziękowania za pamięć, życzliwość, dobre słowo i ciepło.
Przekazujemy również życzenia świąteczne od personelu i pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Polnej w Tomaszowie Maz. dla wszystkich pracowników Zespołu i wychowanków Bursy.