Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
Rok 2020/2021

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

nowyrok

Z okazji Nowego Roku pragniemy życzyć dużo zdrowia, codziennego optymizmu i spełnienia marzeń oraz postanowień noworocznych
Wychowankowie i pracownicy Bursy Samorządu Województwa Łódzkiego
w Tomaszowie Mazowieckim

image000000Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej przy ul. Polnej to nasi przyjaciele , których co roku odwiedzamy w ramach akcji "Klubu Żonkil" w czasie Świąt Bożego Narodzenia. W ubiegłych latach wychowankowie pod kierunkiem wychowawców organizowali dla swoich podopiecznych przedstawienia jasełkowe, przygotowywali własnoręcznie upominki, wspólne kolędowanie , poczęstunek wprowadzając magię Świąt. Każde odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej sprawiają radość nie tylko mieszkańcom, ale także wolontariuszom, którzy zawsze z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem włączają się w różnego rodzaju akcje.

Read More

dzien zyczliwosci

Z okazji Dnia Życzliwości składamy Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia słowami św. Franciszka z Asyżu.

Życzę Ci…
abyś kochał tam, gdzie się nienawidzi;
przebaczał tam, gdzie się znieważa;
jednoczył tam, gdzie kłótnia;
mówił prawdę tam, gdzie błądzą;
przynosił wiarę tam, gdzie grozi zwątpienie;
budził nadzieję tam, gdzie dręczy rozpacz;
zapalił światło tam, gdzie panuje ciemność;
obdarzał radością tam, gdzie mieszka troska.
św. Franciszek z Asyż

112020Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.
„Barwy ojczyste”
Czesław Janczarski

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Uwolnienie kraju z jarzma zaborców nastąpiło po 123 latach trwania zniewolenia.. W następstwie działań zaborców w latach 1772, 1793 i 1795 Rzeczpospolita przestała istnieć na mapie Europy. Jednak dla Narodu Polskiego własne, suwerenne państwo było wartością najwyższą. Walka o niepodległość trwała ponad sto lat i naznaczona była ofiarą krwi przelaną w wojnach napoleońskich, w licznych zrywach niepodległościowych, w powstaniu listopadowym i styczniowym, oraz na polach bitewnych I wojny światowej. Marzenia o wolności spełniły się wraz z klęską wszystkich trzech zaborców i zakończeniem I wojny światowej, w wyniku której Polska odzyskała niepodległość. Oficjalnie Święto Niepodległości zaczęto regularnie obchodzić 11 listopada 1937 roku, przy czym obchody odbyły się tylko dwa lata z rzędu ze względu na wybuch II wojny światowej w 1939 roku. W 1945 roku święto zniesiono na czas okupacji, a przywrócone zostało jako Narodowe Święto Niepodległości dopiero w 1989 roku.

"Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!
Łańcuch twych kajdan stał się tym łańcuchem,
Na którym z lochu, co był twą stolicą
Lat sto, swym własnym dźwignęłaś się duchem”
Leopold Staff

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcSpbCEY4huBB6iOrCZntpjoxwTa5wU9lPYBfg&usqp=CAU

Zachęcamy do przyłączenia się do AKCJI GÓRA GROSZA. Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł). Przekazane przez Was monety to realna pomoc dla bardzo wielu dzieci. Dla niektórych to wsparcie materialne, dla tych z zaległościami w nauce-korepetycje. Dla innych – możliwość rozwijania talentu lub też dofinansowanie wychowanków na progu samodzielności. Dla całych rodzin możliwość otrzymania wsparcia w Ośrodkach Specjalistycznych „ Port”.

ZBIÓRKA TRWA OD 26.10.2020 R. DO 31.05.2021 R.

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO PRZYŁĄCZENIA SIĘ DO AKCJI GÓRA GROSZA I TYM SAMYM NIESIENIA POMOCY POTRZEBUJĄCYM DZIECIOM.

ZA KAŻDY GROSZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

IMG 4842Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią 22 października gościliśmy w murach naszej szkoły p. Joannę Mincer pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim. Było to spotkanie promujące czytelnictwo dla mieszkańców naszej Bursy. Jego tematem była lektura „Antygona”.
Z niełatwymi decyzjami, które często są udziałem nie tylko bohaterów literackich spotykamy się często. Warto więc, choćby z pomocą i przemyśleniami znanych i docenianych autorów mierzyć się z codziennymi wyzwaniami rzeczywistości. Pani Joasi serdecznie dziękujemy za przeprowadzoną lekcję, a wszystkich zapraszamy do czytania.

Read More

image000000Nie tylko w kalendarzu świąt panie mają swój dzień. Co roku, pod koniec września, obchodzony jest także Dzień Chłopaka. W naszej Bursie również kultywujemy tę tradycję. 30 września z okazji Dnia Chłopaka reprezentantki damskiej części Bursy złożyły życzenia oraz wręczyły drobne upominki każdemu chłopcu.
… dla naszych super chłopaków jeszcze raz wszystkiego najlepszego! Zdrowia, szczęścia, pomyślności, dużo radości oraz spełnienia marzeń!

23.09.2020r. odbyły się demokratyczne wybory do Młodzieżowej Rady Bursy oraz sekcji zainteresowań działających w placówce. Wyłoniony w drodze tajnego głosowania Zarząd będzie reprezentował ogół mieszkańców przez cały rok szkolny 2020/2021.

Read More

logo