Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
WIECZORNICA Z OKAZJI 11 LISTOPADA

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

WIECZORNICA Z OKAZJI 11 LISTOPADA

wieczornica4ok„Święta miłości kochanej ojczyzny
Czują cię tylko umysły poczciwe!
Dla ciebie zjadłe smakują trucizny,
Dla ciebie więzy, pęta niezelżywe.”
I. Krasicki


7 listopada 2019r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Maz. odbyła się wieczornica niepodległościowa z okazji 11 listopada pt. ,,Ja to mam szczęście”. Podczas uroczystości młodzież Bursy recytowała poezję patriotyczną opartą na wybranych fragmentach dzieł literackich, wspominano trudne momenty w dziejach naszej ojczyzny. Prezentowane utwory literackie opatrzone były komentarzem nie tylko słownym, ale i muzycznym, które są częścią naszej tożsamości narodowej, opowiadają o naszych dziejach, sławią bohaterów, krzepią ducha. Program artystyczny prezentował różne aspekty patriotyzmu: przywiązanie do historii, kultury i języka narodowego. Ukazywał je w perspektywie polskich utworów muzycznych: M. Grechuty, LAO CHE ,KULT, T.LOVE.

Wieczornica poświęcona Ojczyźnie, spotkała się z niezwykle pozytywnym odbiorem. Całości towarzyszył podniosły i refleksyjny nastrój.
Nad przebiegiem uroczystości czuwały wychowawczynie –p. Agnieszka Bernaciak, p. Emilia Klimek, p. Katarzyna Sobolewska, które przygotowały scenariusz i dekorację sali . Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił wychowanek Bursy Radosław Zając.

logo