Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
WIECZÓR Z POEZJĄ

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

WIECZÓR Z POEZJĄ

IMG 4300Konkurs recytatorski „Co mi w duszy gra”
Spotkanie z Emilią Tesz, tomaszowską poetką i pisarką.

21 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji odbył się w naszej Bursie konkurs recytatorski pod hasłem. „Co mi w duszy gra”. Celem konkursu było m.in. propagowanie piękna poezji, rozwijanie wrażliwości estetycznej i indywidualnych zdolności w zakresie interpretacji tekstów poetyckich. Gościem specjalnym była tomaszowska poetka, pisarka Emilia Tesz, która przedstawiła młodzieży swoją twórczość, opowiedziała jak powstają jej wiersze i co jest inspiracją do ich pisania. Poetka zaczarowała wszystkich uczestników spotkania swoimi opowieściami.

O laur zwycięzcy walczyli Kamila Karwat, Zuzanna Szporak, Weronika Kubik oraz Kacper Kośka. Młodzież prezentowała wiersze Agnieszki Osieckiej, Juliana Tuwima, Adama Mickiewicza, Wisławy Szymborskiej. Wszyscy uczestnicy konkursu byli żywo oklaskiwani przez publiczność za odwagę, umiejętności sceniczne i efektowne wykonanie.
Po wysłuchaniu prezentacji wierszy, Jury w składzie: p. Emilia Tesz, p. Monika Zając, wychowanka Jagoda Wojtaszczyk postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Gratulujemy!

Organizatorkami przedsięwzięcia były p. E. Klimek oraz p. M. Zając.

logo