Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
8 Marca 2019 czyli Dzień Kobiet w BURSIE

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

8 Marca 2019 czyli Dzień Kobiet w BURSIE

IMG 4212Tradycyjnie, jak co roku, 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Tego dnia wszystkim paniom składamy życzenia oraz wręczamy kwiaty, a także obdarowujemy je słodkościami (chociaż te do zdrowych nie należą).
W tym roku nie było inaczej, choć nie tak samo jak poprzednio. „Brzydsza” część mieszkańców, czyli nas chłopaków, postanowiła zaskoczyć dziewczyny i oprócz symbolicznego kwiatka czy słodkości –czekolady i muffinek (samodzielnie wypieczonych) przygotowała krótki występ artystyczny.
Było troszkę oficjalnie o Dniu Kobiet i historii tego święta, ale też w dużej mierze było na wesoło. Chłopcy występujący w programie pytali się – po co są Kobiety?; dlaczego Bóg stworzył kobietę z żebra Adamowego , a nie z głowy, nosa, oczu, uszu czy nogi, czy jakie trzy rzeczy powinna mieć Kobieta : białe, czarne, czerwone, długie, krótkie, wąskie itp.?

Bardzo miłym i zaskakującym elementem imprezy był występ „czołowego instrumentalisty” – akordeonisty Krzysztofa Dziedzica, oraz niespodziewany mini konkurs – Quiz na rozpoznawanie wykonawcy piosenki która poświęcona jest kobietom, a który wygrała Zuzia Szporak.
Sympatyczna atmosfera tego spotkania udzieliła się wszystkim, a po uśmiechniętych buziach naszych koleżanek jesteśmy przekonani, iż warto było przeprowadzić tą imprezę, a jednocześnie wierzymy że kolejne obchody tego święta będą nie mniej udane, a może jeszcze bardziej ciekawe i atrakcyjniejsze niż tegoroczne.

logo