Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
Zajęcia z przedstawicielami Policji

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Zajęcia z przedstawicielami Policji

IMG 41214.02.2019r. wychowankowie naszej Bursy wzięli udział w pouczającej prelekcji profilaktycznej na temat odpowiedzialności karnej za czyny zabronione z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Spotkanie poprowadzili: st. asp. Agnieszka Jankowska, st. sierż. Krzysztof Selega oraz st. sierż. Adrian Chlebowski.

Prelegenci wyjaśnili kim jest osoba nielatnia, jaka jest różnica między przestępstwem a wykroczeniem, jakie czyny karalne popełniane są najcześciej przez nieletnich oraz w jakich sytuacjach wszczyna się przeciwko młodym ludziom postępowanie o demoralizację. Funkcjonariusze poruszyli także niezwykle istotny problem, który stanowią w dzisiejszych czasach dopalacze oraz narkotyki. Policjanci przedstawili negatywne reakcje organizmu młodego człowieka na zażyty wcześniej środek odurzający, przestrzegając tym samym przed zagrożeniami związanymi z zażywaniem środków psychoaktywnych, będących często mieszanką wielu substancji, edukowali słuchaczy na temat odpowiedzialności prawnej i karnej, jaka grozi za ich posiadanie, udzielanie oraz handel.

O zainteresowaniu młodzieży poruszanymi problemami świadczyły liczne pytania do prelegentów. Na wszystkie pytania została udzielona wyczerpująca odpowiedź.

Dziękujęmy za ciekawą i pouczającą prelekcję.

logo