Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
Rok 2018/2019

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

zonkPo raz kolejny aktywnie włączyliśmy się w kwestę żonkilową - ogólnopolską akcję charytatywną koordynowaną na terenie naszego powiatu przez II LO im. S. Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim oraz Parafię pod wezwaniem św. Rodziny i Fundację "Dwa Skrzydła" w Tomaszowie Mazowieckim. W tym roku całkowity dochód ze sprzedaży ślicznych, żółtych kwiatów - symbolizujących nadzieję przekazany zostanie na budowę pierwszego, stacjonarnego hospicjum, które powstanie Tomaszowie Mazowieckim.

Read More

IMG 4437Wzorem lat poprzednich, w roku szkolnym 2018/2019 kontynuowaliśmy w Zespole akcję, która polegała na zbiórce plastikowych nakrętek (po sokach, napojach, nabiale, środkach chemicznych itp.). Jest to akcja, która cieszy się w naszej placówce dużą popularnością. Co roku udaje nam się zebrać znaczną ilość tego surowca. Tak też było i tym razem. Akcja zbierania zakrętek w ZSiPOWŁ trwała cały rok szkolny i zakończyła się sukces. Włączyli się do niej wszyscy pracownicy, wychowankowie oraz słuchacze. W Bursie zbiórka nakrętek na rzecz osób potrzebujących przebiegała w formie konkursu. O zwycięstwo można było walczyć zespołowo.

Read More

ARKA NADZIEI 13 06 2019 413 czerwca 2019 r. Przedwakacyjne spotkanie profilaktyczne dla wychowanków Bursy w ZSiPOWŁ w Tomaszowie Mazowieckim
Projekt na temat: „Młodzież na rozdrożu” realizuje terapeutka oraz dyrektor Fundacji Arka Nadziei pani Anetta Markiewicz.
https://arkanadziei.org.pl/mlodziez-na-rozdrozu-3/
Prelekcja dotyczyła zagrożeń wynikających z używania środków odurzających, substancji psychotropowych, alkoholu, NSP, a także z pozamedycznego stosowania produktów leczniczych, których używanie może prowadzić do uzależnienia.

Read More

koktailKoktajle owocowe to idealny sposób na długie, zdrowe życie. Zapewniają odpowiednią dawkę witamin i wartości odżywczych. Dodają siłę do pracy, regenerują organizm, orzeźwiają w gorące dni. Odpowiednio skomponowane mogą także wspomagać dietę.

Wychowankowie Bursy doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się m.in. prawidłowo odżywiać. Każdy wychowanek doskonale rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców i warzyw.
Z myślą o witaminach w upalne popołudnie 11.06.2019r. wychowanki pod opieką p. A. Bernaciak przygotowały koktajl mleczny z truskawkami jako witaminowe wzmocnienie organizmu podczas gorących dni .

Read More

DSC 096904 czerwca 2019r. odbyło się zakończenie roku szkolnego, na którym podsumowano pracę i zaangażowanie wychowanków w życie Bursy. Najbardziej aktywna młodzież została wyróżniona nagrodami książkowymi przez Panią Dyrektor Iwonę Gawron, Panią Wicedyrektor Łucję Okońską oraz wychowawców. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor życzyła wychowankom i wychowawcom udanych, słonecznych , ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu!!!

Read More

Wychowankowie z Bursy w ZSiPOWŁ w Tomaszowie Mazowieckim uczestniczyli w wycieczce do Łodzi i obejrzeli spektakl teatralny w Teatrze im. Stefana Jaracza - „Lekcje miłości”, reż. Rafał Sabara, a także mieli możliwość zwiedzenia Muzeum Fabryki w Manufakturze łódzkiej.
https://www.teatr-jaracza.lodz.pl/lekcje.html
https://plasterlodzki.pl/teatr/recenzje-spektakli/lekcje-mioci-w-teatrze-jaracza-recenzja/
Celem wychowawczym jest motywowanie młodzieży do przyswajania wartości i wzorców społecznych oraz kreowanie potrzeb afiliacji.

IMG 4394Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy, nadchodzi tak wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas - wakacje. Na pewno będzie to czas zabawy i nowych niezapomnianych przeżyć. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie należy jednak zapominać o BEZPIECZEŃSTWIE własnym i bliskich! Celem uwrażliwienia na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowania umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez wychowanków w codziennych sytuacjach życiowych, zorganizowana została w Bursie akcja plakatowa pod hasłem „BEZPIECZNE WAKACJE”.

Read More

IMAG0797W miesiącu kwietniu została zorganizowana akcja: „PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA”. Dzięki zbiórce udało się nam zgromadzić karmę i inne smakołyki. Dary zostaną przekazane potrzebującym mieszkańcom Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomaszowie Mazowieckim.
Dziękujemy i liczymy na zaangażowanie w zbiórkę w przyszłym roku.

IMG 4357 1Warsztaty z rękodzieła z udziałem pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Brudzewicach  20.05.2019r. w naszej Bursie odbyły się warsztaty robienia kwiatów z krepiny. Własnoręcznie wykonane kwiaty z bibuły to świetny sposób na doskonałą wiosenną ozdobę i prezent dla najbliższych. Warsztaty poprowadziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Brudzewicach: Justyna Szporak (mama przewodniczącej Młodzieżowej Rady Bursy), Barbara Matuszczak, Maria Łuczkowska. Kwiaciarki pokazały swoje piękne prace, które przyniosły ze sobą oraz zapoznały z tajnikami tworzenia z bibuły. Wychowankowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach. Efekt był zdumiewający. Powstałe w trakcie zajęć bukiety wyglądały jak prawdziwe, na pewno sprawią ogromną radość Mamom, dla których były robione.
Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Brudzewicach za poświęcony czas, życzliwość, za wsparcie działań naszej placówki.
Organizatorem przedsięwzięcia była p. Emilia Klimek.

Read More

Ile razem dróg przebytych?
Ile ścieżek przedeptanych?
K.I.Gałczyński

IMG 4349Zgodnie z tradycją 16 kwietnia 2019r. w Bursie odbyło się uroczyste pożegnanie wychowanków z klas maturalnych. Organizacją tej uroczystości zajęli się młodsi koledzy wraz z wychowawcami. Podczas spotkania padło wiele ciepłych słów, serdecznych życzeń.
Na pamiątkę wychowankowie kończący w tym roku szkołę, a tym samym opuszczający mury naszej Bursy otrzymali od swoich młodszych kolegów upominki. Był też słodki poczęstunek dla wszystkich. Podczas uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Iwona Gawron, która w imieniu swoim i wszystkich wychowawców podziękowała absolwentom za współpracę oraz życzyła pomyślnie zdanej matury oraz dostania się na wymarzone studia. Spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Read More

IMG 4352 CopyW okresie przedświątecznym ogłoszony został w naszej Bursie konkurs plastyczny na najładniejszą kartkę wielkanocną. Do konkursu zgłosiło swoje prace 7 wychowanków. Uczestnicy mieli okazję wykazać się swoją wyobraźnią oraz zdolnościami plastycznymi.
Wszystkie dostarczone kartki wielkanocne były niezwykle kolorowe i oryginalne.
Jury oceniając prace, brała pod uwagę: pomysłowość i kreatywność, estetykę oraz wkład pracy w wykonanie kartki. Po długich obradach Komisja Konkursowa postanowiła przyznać nagrodę Klaudii Stańczyk.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcy gratulujemy! Zachęcamy do rozwijania swoich talentów i pasji.
Organizatorem konkursu był opiekun sekcji kulturalno-oświatowej p. E.Klimek .

IMG 4323Dnia 09.04.2019r. w placówce została otwarta wystawa fotografii wychowanki Magdaleny Kalinowskiej. Magda uczy się na kierunku fototechnik w |ZSP nr 6 w Tomaszowie Maz. gdzie rozwija i doskonali swoje umiejętności. Oprócz fotografowania przyrody, którą możemy podziwiać na wystawie artystka zajmuje się także eksploracją i fotografią opuszczonych miejsc.

Read More

IMAG0753 Copy4 kwietnia 2019r. z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, w ramach akcji Klubu Żonkila, odwiedziliśmy Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Polnej.
Podczas przedświątecznego spotkania naszą placówkę reprezentowały wolontariuszki:
W. Lerka, E. Gałązka oraz wychowawczynie: p. E. Klimek i p. A. Bernaciak.
Młodzież złożyła życzenia oraz przekazała własnoręcznie wykonane świąteczne stroiki.
Wizyta wolontariuszy w Domu Pomocy Społecznej sprawiła mieszkającym tam osobom ogromną radość, czego dowodem były uśmiechy na twarzach seniorów oraz ciepłe słowa.

Read More

IMG 4300Konkurs recytatorski „Co mi w duszy gra”
Spotkanie z Emilią Tesz, tomaszowską poetką i pisarką.

21 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji odbył się w naszej Bursie konkurs recytatorski pod hasłem. „Co mi w duszy gra”. Celem konkursu było m.in. propagowanie piękna poezji, rozwijanie wrażliwości estetycznej i indywidualnych zdolności w zakresie interpretacji tekstów poetyckich. Gościem specjalnym była tomaszowska poetka, pisarka Emilia Tesz, która przedstawiła młodzieży swoją twórczość, opowiedziała jak powstają jej wiersze i co jest inspiracją do ich pisania. Poetka zaczarowała wszystkich uczestników spotkania swoimi opowieściami.

O laur zwycięzcy walczyli Kamila Karwat, Zuzanna Szporak, Weronika Kubik oraz Kacper Kośka. Młodzież prezentowała wiersze Agnieszki Osieckiej, Juliana Tuwima, Adama Mickiewicza, Wisławy Szymborskiej. Wszyscy uczestnicy konkursu byli żywo oklaskiwani przez publiczność za odwagę, umiejętności sceniczne i efektowne wykonanie.
Po wysłuchaniu prezentacji wierszy, Jury w składzie: p. Emilia Tesz, p. Monika Zając, wychowanka Jagoda Wojtaszczyk postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Gratulujemy!

Organizatorkami przedsięwzięcia były p. E. Klimek oraz p. M. Zając.

BURSA 14 03 2019 HUBERT CABAŁAWychowankowie Bursy w ZSiPOWŁ spotkali się z panem Hubertem Cabałą psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tomaszowie Mazowieckim.
Spotkanie miało na celu wskazanie zagrożeń, jakie dopalacze niosą dla zdrowia i psychiki. Psycholog próbował uświadomić młodym ludziom, że dopalacze to narkotyki wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia.
Prelekcja odbyła się z inicjatywy Dyrekcji i wychowawców Bursy.
https://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/zdrowie-psychiczne/dopalacze-objawy-zatrucia-i-skutki-uboczne-zazywania-dopalaczy-aa-sW8m-DP25-ZasE.html

Read More

IMG 4212Tradycyjnie, jak co roku, 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Tego dnia wszystkim paniom składamy życzenia oraz wręczamy kwiaty, a także obdarowujemy je słodkościami (chociaż te do zdrowych nie należą).
W tym roku nie było inaczej, choć nie tak samo jak poprzednio. „Brzydsza” część mieszkańców, czyli nas chłopaków, postanowiła zaskoczyć dziewczyny i oprócz symbolicznego kwiatka czy słodkości –czekolady i muffinek (samodzielnie wypieczonych) przygotowała krótki występ artystyczny.
Było troszkę oficjalnie o Dniu Kobiet i historii tego święta, ale też w dużej mierze było na wesoło. Chłopcy występujący w programie pytali się – po co są Kobiety?; dlaczego Bóg stworzył kobietę z żebra Adamowego , a nie z głowy, nosa, oczu, uszu czy nogi, czy jakie trzy rzeczy powinna mieć Kobieta : białe, czarne, czerwone, długie, krótkie, wąskie itp.?

Read More

IMG 4229Z okazji 100-lecia utworzenia województwa łódzkiego ogłoszony został w naszej Bursie konkurs plastyczny pt. „Dziedzictwo kulturowe województwa łódzkiego”. Celem konkursu było m.in.: rozwijanie zainteresowań młodzieży historią Ziemi Łódzkiej oraz propagowanie wiedzy
i odpowiedzialności za regionalne dziedzictwo kulturowe. Do konkursu zgłosili swoje prace wychowankowie: Dawid Twardowski „Kościół św.Mikołaja w Żarnowie”, Natalia Bąk „Zespół Ludowy Mali Rzeczycanie, Jagoda Wojtaszczyk „Pałac w Sadkowicach” oraz Maria Hrabska „Bazylika św. Filipa Neri i św. Jana Chrzciciela w Studziannie”.

Read More

IMG 41884 marca w naszej placówce odbyło się spotkanie z udziałem studentek przebywających w Bursie w ramach programu Erasmus +. Sandra i Andrea opowiedziały mieszkańcom Bursy o swojej ojczyźnie - Hiszpanii, przedstawiły najciekawsze miejsca oraz tradycje, które są obchodzone w ich kraju.
W rewanżu nasza młodzież przedstawiła kilka ciekawostek związanych z naszym regionem. Spotkanie odbyło się w języku angielskim. Rolę prowadzącego i tłumacza pełnił Andrzej Kośka. Słodkim akcentem spotkania były faworki. Było to bardzo pouczające spotkanie. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe, poznać kulturę i obyczaje Hiszpanii. Organizatorkami przedsięwzięcia były p. E. Klimek oraz p. A. Bernaciak.

Read More

20190204 213123Zakończyła się już XIX edycja ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Akcja trwała od 26 listopada 2018r. do 2 stycznia 2019r. Jej celem jest zebranie jak największej ilości monet, które fundacja „Nasz Dom" przekaże na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

Read More

IMG 41214.02.2019r. wychowankowie naszej Bursy wzięli udział w pouczającej prelekcji profilaktycznej na temat odpowiedzialności karnej za czyny zabronione z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Spotkanie poprowadzili: st. asp. Agnieszka Jankowska, st. sierż. Krzysztof Selega oraz st. sierż. Adrian Chlebowski.

Read More

IMG 409922 stycznia 2019r. grupa chętnych wychowanków uczestniczyła w Konkursie Wiedzy o Regionie Łódzkim. Uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru obejmujący zagadnienia geograficzne, historyczne, przyrodnicze i kulturalne związane z województwem łódzkim. Celem konkursu było propagowanie i upowszechnianie wiedzy o naszym kraju i regionie wśród młodzieży.

Read More

IMAG070521 i 22 stycznia to dwa dni dedykowane naszym babciom i dziadkom. W tych dniach wnukowie składają życzenia swoim najbliższym, obdarowują podarunkami. Co roku o tej porze w ramach akcji Tomaszowskiego Klubu „Żonkil“ odwiedzamy zaprzyjaźnionych Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Są to osoby dla nas szczególnie bliskie. Przejmujemy od nich spokój i ciepło. Każda wizyta dostarcza wszystkim wiele radości i wzruszeń.

Read More

IMG 4053W dniu 14.01.2019r. w naszej Bursie odbył się VII turniej gry w warcaby.
Jest to trudna dyscyplina, która wymaga bardzo dużego wysiłku umysłowego. Mało osób interesuje się tym sportem, ale znalazło się wśród społeczności Bursy kilku wychowanków, którzy spróbowali swoich umiejętności : Klaudia Stańczyk, Emilia Zawada, Kacper Kośka, Andrzej Kośka, Dawid Twardowski, Marcin Kacprzak, Krzysztof Dziedzic.

Read More

aW niedzielę 13 stycznia 2019 roku wychowankowie Bursy oraz słuchacze Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego włączyli się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Finał XXVII WOŚP przeprowadzono w Hali Sportowej ZSP nr 1 ,,Mechanik”.
Jak co roku przygotowano moc niespodzianek. Zgromadzeni mogli wziąć udział  w koncertach, pokazach, konkursach i licytacjach.

Read More

IMG 4045W okresie przedświątecznym ogłoszony został w Bursie konkurs pod hasłem „Najpiękniejsza bombka bożonarodzeniowa”. Celem przedsięwzięcia było podtrzymywanie i kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, a także rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych wychowanków. Własnoręcznie wykonane przez uczestników konkursu ozdoby podkreślały niezwykłą atmosferę świąt.

Read More

IMG 396819 grudnia w naszej Bursie odbyła się uroczysta wieczerza wigilijna. W świąteczny nastrój wszystkich zebranych wprowadził ciekawy program artystyczny, przygotowany przez młodzież w którym nie zabrakło kolęd, piosenek i pięknej poezji. Zgodnie z tradycją nie zabrakło serdecznych świątecznych życzeń. Pani Dyrektor złożyła wszystkim ciepłe życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W podniosłej atmosferze uczestnicy Wigilii podzielili się opłatkiem. Następnie wszyscy wspólnie zasiedliśmy, do stołu z tradycyjnymi potrawami świątecznymi. Tego magicznego wieczoru panowała radosna atmosfera, wzajemnej życzliwości i świątecznej magii.

Read More

IMAG0678W grudniu młodzież Bursy zabrała się do porządkowania i świątecznego przystrojenia pokoi, by wprowadzić odrobinę blasku i piękna w życie ogłoszony został konkurs na najładniejszy świąteczny wystrój pokoju. W dniu 17 grudnia 2018 roku komisja dokonała przeglądu tych pokoi.
Wyróżniono następujące pokoje:
I miejsce – p.312
II miejsce – p.305
III miejsce – p.316,318
Wyróżnienie – p.301

Read More

IMAG0670Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. Młodzież wraz z wychowawczynią p. A. Bernaciak postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do naszej Bursy. W dniu 11 grudnia miało miejsce wielkie pieczenie pierników a następnie 17 grudnia odbyło się ich dekorowanie. Pomysłów na najpiękniej udekorowany piernik były tysiące - efekty owej pracy mogli zobaczyć i posmakować.

Read More

48378025 415430145661938 6541378111139741696 n  17 grudnia odbyło się przedświąteczne spotkanie mieszkańców DPS przy ul. Polnej  z dziećmi i młodzieżą z Tomaszowskiego Klubu „Żonkil”. Naszą placówkę reprezentowały uczennice kierunku technik masażysta wraz z nauczycielkami p. D. Wojciechowską- Jajek i p. K. Sobolewską. Upominki dla seniorów wykonane zostały przez młodzież naszej Bursy pod kierunkiem p. E. Klimek.

Read More

kino122018Dnia 11 grudnia grupa wychowanków pod opieką wychowawczyń: A. Bernaciak, E. Klimek oraz K. Sobolewskiej wybrała się do tomaszowskiego kina „Helios” na film Michała Kwiecińskiego pt. „Miłość jest wszystkim”. W rolach głównych wystąpili m.in. Olaf Lubaszenko, Mateusz Damięcki, Agnieszka Grochowska czy Maciej Musiał. Akcja filmu dzieje się w Gdańsku w czasie grudniowych przygotowań do świąt. Pojawienie się Świętego Mikołaja powoduje nieoczekiwany ciąg zdarzeń w losach bohaterów.
Romantyczna komedia okazała się trafnym wyborem. Wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Było miło, sympatycznie i kulturalnie.

 Z przyjemnością informujemy, że rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. "11 listopada – Święto Niepodległości". Dziękujemy Wychowankom, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Nieodległości. Wszystkie prace konkursowe były bardzo ciekawe i oryginalne. Wyłonienie zwycięzców było dla Jury trudnym zadaniem. Po burzliwych naradach Komisja Konkursowa postanowiła nagrodzić następujące osoby:

Read More

1„Rekord dla Niepodległej”
Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego
9 listopada 2018 roku o symbolicznej godzinie 11:11
zorganizował wspólne śpiewanie 4-zwrotkowego „Mazurka Dąbrowskiego”
wpisując swój udział w ten wyjątkowy czas dla Polski
oraz upamiętniając te chwile w historii naszej Placówki.

Read More

IMG 3848   8 listopada spotkaliśmy się w bardzo kameralnej atmosferze, by przy dźwiękach pianina i gitary, świecach i dobrej herbacie zakosztować wspaniałej duchowej uczty. Podobnie jak w wielu innych miejscach naszego kraju świętowaliśmy w ten sposób 100-lecie odzyskania Niepodległości. Chwilą ciszy uczciliśmy pamięć tych, którzy polegli za Ojczyznę, byśmy my mogli dzisiaj cieszyć się wolnością. Wspólnie śpiewane, doskonale nam znane, legionowe pieśni przeplatały się z refleksyjnymi utworami współczesnymi, świadczącymi o wrażliwości i ciągłej pamięci młodych - zarówno twórców jak i wykonawców. Do głębi poruszały i wprowadzały w zadumę wypowiadane przez mieszkańców naszej Bursy wybrane teksty literackie.

Read More

IMAG0514001Jak co roku nie zapominamy o naszych czworonożnych przyjaciołach. W miesiącu październiku zorganizowana została akcja charytatywna ,,Przekaż pluszaka dla szczeniaka”. W zbiórkę zaangażowała się społeczność szkolna a także młodzież z Bursy. Dary zostaną przekazane szczeniakom, które przebywają w domach tymczasowych pod opieką Tomaszowskiego Towarzystwa Przyjaciół i Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Koordynatorami akcji były: A.Bernaciak,E.Klimek,D.Wojciechowska-Jajek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w akcję pomocy.

logo