Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Konkurs Ortograficzny w Bursie

IMG 2968"Błąd w mowie lub piśmie to jak tłusta plama na fotografii matki, którą kochasz".
Janusz Korczak

Dnia 5 marca odbył się w naszej placówce Konkurs Ortograficzny. Celem konkursu było kształtowanie umiejętności poprawnego pisania, poszerzenie zainteresowania kulturą i językiem polskim, możliwość sprawdzenia własnej intuicji ortograficznej oraz aktywizacja i integracja mieszkańców.
O tytuł „Mistrza Ortografii” walczyło 10 osób - Maja Biedrzycka, Natalia Przyborek, Marta Wieczorek, Magdalena Kalinowska, Emilia Januszek, Patrycja Kaczmarczyk, Maria Hrabska, Zuzanna Szporak, Kamila Karwat oraz Krzysztof Dziedzic.


Mimo, że dyktando nie należało do najłatwiejszych, znaleźli się wychowankowie, którzy świetnie sobie z nim poradzili.
Najlepszymi znawcami zasad polskiej ortografii okazały się MARIA HRABSKA I MAGDALENA KALINOWSKA- Serdecznie gratulujemy!
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział, gratulujemy odwagi w „walce z bykami” i życzymy powodzenia w dalszej nauce!
Organizatorkami konkursu były: p. E. Klimek i p. A. Bernaciak.

 

logo