Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Wigilia w Bursie

IMG 2583Zgodnie z wieloletnią tradycją 20 grudnia społeczność Bursy zgromadziła się na uroczystym spotkaniu opłatkowym.
Przygotowania do Wigilii trwały wiele dni. Wychowankowie dekorowali swoje pokoje, ubierali choinkę, tworzyli oryginalne stroiki i ozdoby bożonarodzeniowe. Wszystko to sprawiło, że tego dnia mogliśmy jeszcze mocniej poczuć magiczny klimat świąt.

Młodzież pod opieką p. K. Sobolewskiej i M. Piotrowskiej przygotowała świąteczny stół wigilijny, przy którym zasiedli: p.dyrektor Iwona Gawron, p.wicedyrektor Łucja Okońska, wychowawcy oraz wychowankowie.
Jak co roku wieczór wigilijny rozpoczął się od obejrzenia jasełek, w których wystąpiła młodzież zamieszkująca naszą Bursę przygotowana pod bacznym okiem pań wychowawczyń: p. E. Klimek, p. A. Bernaciak, p. W. Guść. Podczas uroczystości był odczytany fragment Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, były śpiewane kolędy…W tak ważnym dniu nie zabrakło również świątecznych i noworocznych życzeń od Pani Dyrektor.
Po przedstawieniu przy dźwiękach kolędy wszyscy łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia i próbowali wigilijnych potraw.
Panowała miła, uroczysta i świąteczna atmosfera. Takie chwile wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.
W inscenizacji wzięli udział: K. Karwat, J. Goska, M. Hrabska, N. Bąk, D. Chudy, M. Kalinowska, Z. Szporak, P. Żak, J. Muszyński. O oprawę muzyczną zadbał K. Wieteska.
Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli trud i wysiłek przy organizacji tego wspaniałego wieczoru.

 

logo