Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Konkurs plastyczny „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”

IMG 2634Konkurs „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa” adresowany był do mieszkańców naszej Bursy. Kartkę należało wykonać w formacie A4. Technika pracy była dowolna, a temat miał być inspiracją Świąt Bożego Narodzenia.
Celem przedświątecznego przedsięwzięcia było zaprezentowanie różnorodnych talentów młodzieży oraz popularyzowanie polskich tradycji świątecznych.

Swoje prace do konkursu zgłosiło 13 osób. Wybór był trudny. Każda z prac konkursowych była bardzo piękna, pomysłowa, jedyna w swoim rodzaju. Komisja, w składzie: dyrektor - p. Iwona Gawron, wychowawcy- p. Wioletta Guść, p. Emilia Klimek, przedstawiciel sekcji kulturalno-oświatowej- Magdalena Kalinowska, w swojej ocenie uwzględniała oryginalność, pomysłowość, stopień nawiązania do tradycji, wkład pracy oraz estetykę wykonania.

Jury konkursu postanowiło nagrodzić prace następujących uczestników:
I miejsce - Magdalena Mazurkiewicz
II miejsce – Patrycja Kośka
III miejsce – Natalia Przyborek, Maria Hrabska
Wyróżnienie - Izabella Włodarczyk

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Zachęcamy do rozwijania swoich talentów i pasji.
Organizatorem konkursu była p. E. Klimek.

logo