Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Pieczenie pierników

IMAG0152Grudzień to przedświąteczny czas, kojarzący się z pieczeniem pierniczków i ich korzennym zapachem, roznoszącym się po całym domu, za którym tęsknimy cały rok. Młodzież postanowiła trochę tego magicznego zapachu wnieść do naszej Bursy. W dniu 12 grudnia 2017r.grupa wychowanków pod kierunkiem opiekuna p. Agnieszki Bernaciak przystąpiła do pieczenia a następnie dekorowania pierników. W miłej atmosferze przygotowano ciasto na pierniki, za pomocą foremek młodzież powycinała głównie świąteczne kształty: choinki, bałwanki, gwiazdy, serca.

Wykorzystując samodzielnie wykonany lukier biały, kolorowe pisaki cukrowe oraz wielobarwny mix cukrowych ozdób wyczarowano na ciasteczkach pomysłowe, zabawne, a niekiedy wręcz zaskakujące dekoracje, świetnie się przy tym bawiąc. Pomysłów na najpiękniej udekorowany piernik były tysiące. Ozdobione pierniki wyglądały bardzo smakowicie, przekonają się o tym wkrótce pozostali wychowankowie i zaproszeni goście podczas uroczystego Wieczoru Wigilijnego w naszej placówce. Unoszący się zapach cynamonu jeszcze długo można było poczuć w bursie.

logo