Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Wieczorek kulinarny

W dniu 27.11.2017r. w listopadowy wieczór młodzież miała okazję przygotowywać pod kierunkiem zaproszonej p. Roksany Mazurek nauczyciela z ZSP nr 2 oraz p. Agnieszki Bernaciak opiekuna sekcji tradycyjny żurek. Młodzież chętnie zaangażowała się w gotowanie, kroiła, smażyła a czasie spożywania posiłku oceniała walory smakowe przygotowanej potrawy. Okazało się, że doświadczenia kulinarne uczestników spotkania są bardzo bogate i że często po przyjeździe do domu sami chętnie przygotowują sobie smaczne posiłki. Wychowankowie jednogłośnie stwierdzili, że zajęcia były udane.Chłopcy i dziewczęta nauczyli się, jak prostym sposobem można ugotować pyszną domową zupę. Jej zapach długo roznosił się po Bursie!!!

logo