Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień w Bursie

IMG 2059Hello World Day to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela Mc Cormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Amerykańscy studenci chcieli pokazać światu, że walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie siłowy.
Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach, w tym w Polsce. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.
W Bursie Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodziliśmy 20 listopada.

W organizację akcji włączyły się: sekcja kulturalno-oświatowa i porządkowo-kulinarna wraz z opiekunami: p. E. Klimek i p. A. Bernaciak. Połączone siły zespołów zaowocowały tym, że tego dnia dla mieszkańców Bursy czekało wiele miłych atrakcji. Na korytarzu pojawiły się sentencje dotyczące życzliwości i uśmiechu, karteczki z miłymi słowami, które można było podarować innej osobie, przygotowana została gazetka ścienna zawierająca podstawowe informacje dotyczące sensu obchodów tego dnia, rozdawane były własnoręcznie wypieczone przez młodzież słodkie przepyszne mufinki.
Miłym, podsumowującym akcentem, było ogłoszenie wyników plebiscytu na Najsympatyczniejszego Mieszkańca Bursy. Największą ilość głosów otrzymał Dominik Szewczyk - gratulujemy tak zacnego tytułu!
Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.

logo