Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Uroczyste Pasowanie na Mieszkańca Bursy

IMG 1920W dniu 30 października 2017 roku, zgodnie z tradycją naszej placówki, miało miejsce „Uroczyste Pasowanie na Mieszkańca Bursy”. Impreza zwana potocznie „ Otrzęsinami” przebiegała w tym roku pod hasłem „Antyczne Otrzęsiny”.
22 wychowanków zmierzyło się z zadaniami przygotowanymi przez starszych kolegów. W trakcie zabawy zawodnicy musieli udowodnić, że są gotowi stać się pełnoprawną częścią społeczności Bursy. Młodzież miała za zadanie między innymi: wyłowić jabłka pływając w misce z wodą, wypić cierpką miksturę, zatańczyć w parach „ rock´rolla” .

Na zakończenie uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę oraz otrzymali z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy.
Uroczystość odbyła się w rodzinnej atmosferze.
Wydarzenie przygotowali wychowankowie klas starszych, pod czujnym okiem wychowawczyń: p. Katarzyny Sobolewskiej i P. Wioletty Guść.

logo