Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Wieczornica patriotyczna z okazji Święta Niepodległości

"Polska!
O, ileż w jednym słowie
Może się zmieścić wielkiej treści,
Ile rozpaczy i boleści…”

IMG 2023   Dnia 8 listopada odbyła się w naszej Bursie uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przygotowany program artystyczny obejmował treści historyczne, pieśni patriotyczne i wiersze.

W akademii wzięła udział cała społeczność Bursy: p. dyrektor Iwona Gawron, p. wicedyrektor Łucja Okońska, wychowawcy oraz wychowankowie.

Wszyscy zgromadzeni obejrzeli występ z zadumą, w ciszy i skupieniu, zaś ich gromkie brawa świadczyły o tym, że zaprezentowany montaż słowno-muzyczny bardzo się podobał.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Iwona Gawron wygłosiła krótkie przemówienie na temat doniosłości Święta Niepodległości oraz podziękowała za przygotowanie cennej lekcji historii i patriotyzmu.

W akademii wzięli udział: Magdalena Kalinowska, Izabela Włodarczyk, Magdalena Mazurkiewicz, Dominik Szewczyk, Kamila Karwat, Weronika Sadowska, Joanna Goska oraz Krzysztof Dziedzic. O oprawę audiowizualną zadbali: Kacper Wieteska oraz Jakub Kaczor.
Uroczystość przygotowały: p. Emilia Klimek oraz p. Katarzyna Sobolewska.

 

logo