Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

PA12071512 października 2017 r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Samorządu Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Młodzież z Bursy Samorządu Województwa Łódzkiego złożyła gorące podziękowania wszystkim nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w kształtowaniu ich osobowości i wiedzy. Życzyła pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, pogody ducha oraz pasji w przekazywaniu wiedzy.


Wychowankowie podziękowali występem artystycznym, który rozpoczął Jakub Muszyński piosenką Marka Grechuty: „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”. Magda Kalinowska wyrecytowała wiersz K.I.Gałczyńskiego pt „Wiersz o wielkiej wdzięczności” a Krzysztof Dziedzic oraz Jakub Muszyński zagrali w duecie na akordeonach utwór Astora Piazzoli „Libertango”. Pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Wiktorii Miszteli i Mikołaja Sygitowicza zakończył część artystyczną.
Na koniec Pani Dyrektor Iwona Gawron nagrodziła nauczycieli, wychowawców oraz pracowników administracji i obsługi za zaangażowanie w codzienne obowiązki służbowe, oraz za imponujące poświęcenie i pasję podczas realizacji powierzonych zadań.
Całą uroczystość poprowadzili: Kamila Karwat oraz Kacper Ryś pod kierunkiem pani Katarzyny Sobolewskiej (opiekuna Młodzieżowej Rady Bursy) oraz Pani Dominiki Wojciechowskiej- Jajek (opiekuna Samorządu Słuchaczy).

logo