Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Odsłony: 34

IMAG0226Aby tradycji stało się zadość 13 lutego w ostatki młodzież spotkała się na kolejnych zajęciach kulinarnych podczas ,których przystąpiła do pieczenia faworków czyli chrustu. Pod czujnym okiem opiekuna sekcji p. A. Bernaciak uczestnicy zajęć z wielkim zapałem zagniatali , ubijali i wałkowali ciasto. Starali się nadać faworkom jak najładniejszy wygląd, dokładnie nacinając i przewlekając ciasto. Kruche delikatne faworki rozpływały się w ustach, trudno było im się oprzeć. Chętnych do kosztowania nie brakowało a faworki rozeszły się w mgnieniu oka.

Read More
Odsłony: 89

IMG 2346Młodzież pragnąca rozwijać swoje zaintersowania manualne ma możliwość uczestniczenia w warsztatach plastycznych organizowanych w Bursie prowadzonych przez p. E. Klimek. W semestrze I powstały m.in.: podkładki pod kubek zdobione techniką decoupage, serduszka i kwiatuszki na patyku, a także medaliony walentynkowe z masy solnej. Młodzież pod opieką wychowawczyni wykonała również oryginalne stroiki bożonarodzeniowe oraz bombki. Wykonanie ozdób świątecznych było dość czasochłonne i wymagało wiele cierpliwości, ale efekt był zdumiewający.

Read More
Odsłony: 73

IMG 288622 stycznia br. wychowankowie Naszej Bursy w składzie: Kamila Karwat, Patrycja Żak, Magdalena Kalinowska, Dawid Lange odwiedzili dzieci i młodzież ze świetlicy środowiskowej ,,Krasnoludek” aby przekazać paczkę słodkości. Zbiórka, organizowana jest co roku na terenie Bursy pod hasłem ,,I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”
Spotkanie zawsze dostarcza dużo radości i uśmiechu na twarzach wszystkich zebranych.  Kierownik świetlicy p. M. Zientara w imieniu podopiecznych skierowała słowa podziękowania do młodzieży za pamięć i wielkie serca. Koordynatorem akcji była p .A. Bernaciak.
WSZYSTKIM DARCZYŃCOM DZIĘKUJEMY !!!

Read More
Odsłony: 108

IMAG018922 stycznia 2018r. wychowanki naszej Bursy w składzie: Joanna Goska, Kamila Karwat, Wiktoria Lerka, Izabela Włodarczyk wraz z wychowawczynią p. A. Bernaciak wybrały się z wizytą do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, by wspólnie z dziećmi i młodzieżą z Tomaszowskiego Klubu ,,Żonkil” uczcić Święto Babci i Dziadka. Wizyta ta przyniosła moc wzruszeń wszystkim zebranym. Nie zabrakło życzeń oraz własnoręcznie wykonanych laurek, upominków i słodkich wypieków. Sekcja kulturalno-oświatowa pod kierunkiem p. E. Klimek przygotowała dla seniorów upominki w postaci kolorowych kwiatów wykonanych z masy solnej. Był to dla wszystkich niezapomniany Dzień Babci i Dziadka.

Read More
Odsłony: 87

IMG 2820Dnia 17 stycznia br. wychowankowie Bursy pod opieką p. E. Klimek oraz p.A Bernaciak wybrali się na kręgielnię do LV Bowling w Tomaszowie Mazowieckim. Celem wycieczki było propagowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego oraz integracja wychowanków.

Młodzież miała do dyspozycji kilka torów dzięki czemu mogła zmierzyć się między sobą i poczuć nutkę zdrowej rywalizacji. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Niektórzy z wychowanków mogą pochwalić się imponującymi wynikami. Przy dobrej zabawie i dużej dawce śmiechu czas szybko upłynął. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Bursy.
Z pewnością nie jest to nasze ostatnie wspólne wyjście w tym roku szkolnym.

Read More
Odsłony: 67

IMG 2869   Osiemnasta edycja Góry Grosza, akcji zbierania monet, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, dobiegła końca. Akcja była lekcją empatii i dobroczynności.
Celem akcji ,,Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domów bądź tworzenia takich miejsc, które będą zbliżone do domu rodzinnego, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Młodzież Bursy oraz słuchacze Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego, a także nauczyciele i pracownicy po raz kolejny zaangażowali się w akcję Góra Grosza organizowaną w całej Polsce w dniach od 28 listopada 2017r. do 2 stycznia 2018 roku. W tym roku zebraliśmy 53,27zł. Zebrane monety zostały przesłane do Towarzystwa Nasz Dom- organizatora akcji. Koordynatorem akcji była p. Agnieszka Bernaciak, Dominika Wojciechowska–Jajek.

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji bardzo dziękujemy.

Read More
Odsłony: 58

IMG 20180114 153859

„Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością,
obudziłam się i spostrzegłam, że życie jest służbą na rzecz innych.
Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością”…

Matka Teresa z Kalkuty

 

   W niedzielę 14 stycznia 2018 roku wychowankowie Bursy oraz słuchacze Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego przyłączyli się do XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji włączyło się także grono pedagogiczne.
Klienci „Galerii Tomaszów” mieli możliwość skorzystania z zabiegów pielęgnacyjno – upiększających, wykonywanych przez słuchaczy ZSiPOWŁ. Natomiast młodzież z naszej Bursy zbierała pieniądze do puszek na ulicach Tomaszowa Mazowieckiego. Wśród wolontariuszy znaleźli się: Zuzanna Szporak, Patrycja Kaczmarczyk, Izabela Włodarczyk, Kamila Karwat, Weronika Sadowska.
Wspólnie udało się zebrać do puszek 1119,61 złotych.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom oraz darczyńcom!

Read More
Odsłony: 81

IMG 266311 stycznia 2018 roku już po raz szósty młodzież naszej placówki wzięła udział w turnieju gry w warcaby. Organizatorkami były wychowawczynie p. A. Bernaciak, p. E. Klimek. Co roku rozgrywki cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży. Tegoroczny turniej skupił wokół plansz 16 zawodników. Szczególny nacisk położono na grę fair play, a gra w warcaby stała się okazją do integracji młodzieży . Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Wszystkim osobom biorącym udział w turnieju serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału za rok.

Read More
Odsłony: 140

IMG 2583Zgodnie z wieloletnią tradycją 20 grudnia społeczność Bursy zgromadziła się na uroczystym spotkaniu opłatkowym.
Przygotowania do Wigilii trwały wiele dni. Wychowankowie dekorowali swoje pokoje, ubierali choinkę, tworzyli oryginalne stroiki i ozdoby bożonarodzeniowe. Wszystko to sprawiło, że tego dnia mogliśmy jeszcze mocniej poczuć magiczny klimat świąt.

Read More
Odsłony: 104

IMAG0168Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia były kolejną okazją do odwiedzin mieszkańców przez dzieci i młodzież z Tomaszowskiego Klubu Żonkila. W spotkaniu z seniorami, które odbyło się 19.12. 2017r. uczestniczyły wychowanki Naszej Bursy: Kamila Karwat, Joanna Goska, Wiktoria Lerka, Izabela Włodarczyk wraz z wychowawczynią Agnieszką Bernaciak .Podczas spotkania dziewczęta obdarowały mieszkańców Domu oryginalnymi stroiki wykonanymi przez sekcję kulturalno –oświatową pod kierunkiem p. Emilii Klimek. Śpiew kolęd, życzenia, przekazanie stroików, kartek świątecznych a także symbolicznych prezencików w postaci pysznych pierników i ciastek– to pełne ciepła i serdeczności chwile, które na długo pozostaną w pamięci mieszkańców.

Read More
Odsłony: 107

IMG 2634Konkurs „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa” adresowany był do mieszkańców naszej Bursy. Kartkę należało wykonać w formacie A4. Technika pracy była dowolna, a temat miał być inspiracją Świąt Bożego Narodzenia.
Celem przedświątecznego przedsięwzięcia było zaprezentowanie różnorodnych talentów młodzieży oraz popularyzowanie polskich tradycji świątecznych.

Swoje prace do konkursu zgłosiło 13 osób. Wybór był trudny. Każda z prac konkursowych była bardzo piękna, pomysłowa, jedyna w swoim rodzaju. Komisja, w składzie: dyrektor - p. Iwona Gawron, wychowawcy- p. Wioletta Guść, p. Emilia Klimek, przedstawiciel sekcji kulturalno-oświatowej- Magdalena Kalinowska, w swojej ocenie uwzględniała oryginalność, pomysłowość, stopień nawiązania do tradycji, wkład pracy oraz estetykę wykonania.

Read More
Odsłony: 118

IMG 2629Grudzień to wyjątkowy czas przepełniony świąteczną atmosferą. Ten nastrój udzielił się mieszkańcom naszej Bursy, którzy przystąpili do udziału w ogłoszonym konkursie na świąteczną dekorację pokojów. Choinki, stroiki, łańcuchy, światełka, świeczki i inne ozdoby własnej „produkcji” tym właśnie mieszkańcy przystrajali swoje pokoje, by wprowadzić odrobinę blasku i piękna w ten przedświąteczny okres. Każdy mógł stworzyć wokół siebie tę niepowtarzalną atmosferę. Młodzież wykazała się niezwykłą kreatywnością i dużymi zdolnościami plastycznymi przy przystrajaniu pokoi na święta. W dniu 18.12.2017r nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Jury złożone z przedstawiciela Rady Bursy -K. Karwat, D. Szewczyka wraz z organizatorami konkursu p. A. Bernaciak i p. W. Guść oceniali poszczególne pomysły wychowanków.

Read More
Odsłony: 122

IMAG0152Grudzień to przedświąteczny czas, kojarzący się z pieczeniem pierniczków i ich korzennym zapachem, roznoszącym się po całym domu, za którym tęsknimy cały rok. Młodzież postanowiła trochę tego magicznego zapachu wnieść do naszej Bursy. W dniu 12 grudnia 2017r.grupa wychowanków pod kierunkiem opiekuna p. Agnieszki Bernaciak przystąpiła do pieczenia a następnie dekorowania pierników. W miłej atmosferze przygotowano ciasto na pierniki, za pomocą foremek młodzież powycinała głównie świąteczne kształty: choinki, bałwanki, gwiazdy, serca.

Read More
Odsłony: 151

IMG 24136 grudnia jak co roku odwiedził naszą Bursę Święty Mikołaj. Dotarł on do nas z workiem pełnym słodkości i tak jak nakazuje tradycja... pękiem rózg. Mikołajowi towarzyszyła urocza Śnieżynka. Zanim jednak każdy otrzymał upominek wysłuchaliśmy historii o Świętym Mikołaju. Na koniec czekała młodzież jeszcze jedna miła niespodzianka. Spośród wszystkich mieszkańców Bursy Mikołaj wylosował dwie osoby, które otrzymały w prezencie bilet do kina na wybrany przez siebie seans filmowy. Wśród szcześliwców znalazły się : Ania Majcher i Emilka Januszek. Gratulujemy.

Read More
Odsłony: 139

IMG 2225  30 listopada 2017 r. w Bursie ZSiPOWŁ odbył się wieczór wróżb i przepowiedni andrzejkowych. Młodzież z ochotą korzystała z wróżb przygotowanych przez wróżki: Patrycję Kośkę, Natalię Przyborek, Kingę Senyk oraz Karolinę Zielińską.
Mieszkańcy Bursy mogli poznać tajemnice dotyczącej ich przyszłości. Wróżby takie jak: magia kolorów, karta prawdę Ci powie, serce, mowa kwiatów, szpilki prawdy, tajemnicze kubeczki, kości, wywoływały silne emocje i radość na twarzach Wychowanków. Wodzirej wróżb andrzejkowych Dominik Szewczyk zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy. Andrzejkowy nastrój wzbogaciła mroczna dekoracja, płonące świece oraz muzyka. Wieczór upłyną w przyjemnej, pełnej dobrej zabawy atmosferze.

Read More
Odsłony: 124

IMAG0116W dniu 27.11.2017r. w listopadowy wieczór młodzież miała okazję przygotowywać pod kierunkiem zaproszonej p. Roksany Mazurek nauczyciela z ZSP nr 2 oraz p. Agnieszki Bernaciak opiekuna sekcji tradycyjny żurek. Młodzież chętnie zaangażowała się w gotowanie, kroiła, smażyła a czasie spożywania posiłku oceniała walory smakowe przygotowanej potrawy. Okazało się, że doświadczenia kulinarne uczestników spotkania są bardzo bogate i że często po przyjeździe do domu sami chętnie przygotowują sobie smaczne posiłki. Wychowankowie jednogłośnie stwierdzili, że zajęcia były udane.Chłopcy i dziewczęta nauczyli się, jak prostym sposobem można ugotować pyszną domową zupę. Jej zapach długo roznosił się po Bursie!!!

Odsłony: 384

IMG 2059Hello World Day to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela Mc Cormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Amerykańscy studenci chcieli pokazać światu, że walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie siłowy.
Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach, w tym w Polsce. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.
W Bursie Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodziliśmy 20 listopada.

Read More
Odsłony: 361

listy do MDnia 14.11.2017r. młodzież Bursy z wychowawczyniami: p. Agnieszką Bernaciak, p. Wiolettą Guść, p. Emilią Klimek, udała się na wycieczkę do kina „Helios” na film pt. „Listy do M3″.Film opowiada historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek. Film bardzo się podobał, wprowadził nas w atmosferę Świat Bożego Narodzenia. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i pozytywnych emocji. Wyjście do kina było po raz kolejny okazją do integracji młodzieży oraz ciekawego spędzenia wolnego czasu.

Odsłony: 373

IMG 2033   Po raz kolejny wychowankowie Bursy zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć Schronisko dla Zwierząt w Tomaszowie Maz.
Celem tego przedsięwzięcia było uwrażliwienie młodzieży na niedolę bezdomnych czworonogów oraz kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt. Akcja spotkała się z ogromnym odzewem. Okazało się, że młodzieży nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt. Zbiórka trwała od 01 października do 31 października 2017r.
Dary przekazano do schroniska 13 listopada 2017r. Koordynatorem akcji była p. Agnieszka Bernaciak.


Bardzo dziękujemy wszystkim wychowankom, którzy przyłączyli się do zbiórki!!!

Odsłony: 390

IMAG010613 listopada odbyły się zajęcia kulinarne podczas, których wychowankowie pod kierunkiem opiekuna sekcji kulinarnej p. Agnieszki Bernaciak mieli okazję przygotowywać naleśniki na słodko. Zajęcia kulinarne cieszą się sporą popularnością, bo przecież każdy z nas lubi sobie coś dobrego przekąsić…
Wspólne gotowanie to nie tylko sposób spędzenia wolnego czasu w gronie koleżanek i kolegów, ale również okazja do wzajemnego poznania się i rozwijania zainteresowań kulinarnych. Po wspólnym gotowaniu nastąpił czas na degustację przygotowanej słodkości. Przepis okazał się prosty, a efekt kulinarny przyniósł radość podniebieniu. Naleśniki smakowały wybornie!!!

Read More
Odsłony: 420

"Polska!
O, ileż w jednym słowie
Może się zmieścić wielkiej treści,
Ile rozpaczy i boleści…”

IMG 2023   Dnia 8 listopada odbyła się w naszej Bursie uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przygotowany program artystyczny obejmował treści historyczne, pieśni patriotyczne i wiersze.

W akademii wzięła udział cała społeczność Bursy: p. dyrektor Iwona Gawron, p. wicedyrektor Łucja Okońska, wychowawcy oraz wychowankowie.

Wszyscy zgromadzeni obejrzeli występ z zadumą, w ciszy i skupieniu, zaś ich gromkie brawa świadczyły o tym, że zaprezentowany montaż słowno-muzyczny bardzo się podobał.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Iwona Gawron wygłosiła krótkie przemówienie na temat doniosłości Święta Niepodległości oraz podziękowała za przygotowanie cennej lekcji historii i patriotyzmu.

Read More
Odsłony: 393

IMG 1920W dniu 30 października 2017 roku, zgodnie z tradycją naszej placówki, miało miejsce „Uroczyste Pasowanie na Mieszkańca Bursy”. Impreza zwana potocznie „ Otrzęsinami” przebiegała w tym roku pod hasłem „Antyczne Otrzęsiny”.
22 wychowanków zmierzyło się z zadaniami przygotowanymi przez starszych kolegów. W trakcie zabawy zawodnicy musieli udowodnić, że są gotowi stać się pełnoprawną częścią społeczności Bursy. Młodzież miała za zadanie między innymi: wyłowić jabłka pływając w misce z wodą, wypić cierpką miksturę, zatańczyć w parach „ rock´rolla” .

Read More
Odsłony: 483

IMG 1550W dniu 28 września odbył się apel z okazji Dnia Chłopaka.
Grupa dziewcząt, pod opieką p. Katarzyny Sobolewskiej, zorganizowała niespodziankę, przeznaczoną dla męskiej części mieszkańców Bursy. Na uroczystym apelu Nasi Panowie otrzymali drobne upominki oraz moc gorących życzeń. Dziewczęta życzyły wszystkim chłopcom śmiałości w dążeniu do własnych celów, odwagi w kroczeniu swoją drogą i wytrwałości w każdym działaniu.
Wieczór upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze.

Read More
Odsłony: 523

PA12071512 października 2017 r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Samorządu Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Młodzież z Bursy Samorządu Województwa Łódzkiego złożyła gorące podziękowania wszystkim nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w kształtowaniu ich osobowości i wiedzy. Życzyła pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, pogody ducha oraz pasji w przekazywaniu wiedzy.

Read More
Odsłony: 480

IMG 1534W dniu 28 września 2017 roku w Bursie Samorządu Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się wybory do Zarządu Młodzieżowej Rady Bursy oraz sekcji zainteresowań. Wybory do Zarządy Młodzieżowej Rady Bursy były powszechne, równe oraz tajne. W wyborach wzięli udział wszyscy wychowankowie Bursy. Każdy wychowanek mógł oddać tylko jeden głos na wybranego przez siebie kandydata.

Read More
Odsłony: 1862

UWAGA

Informujemy, iż ZAKWATEROWANIE DO BURSY

rozpoczyna się w dniu 3 września 2017 r. od godziny 16:00

Serdecznie zapraszamy.

Ponadto informujemy, iż w dniu 3 września o godz. 17:00 

odbędzie się Zebranie Pani Dyrektor z rodzicami wychowanków.