Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
Rok 2011/2012

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego prowadzi badania opinii publicznej Rynek pracy w Województwie Łódzkim z perspektywy pracowników - praca zgodna i niezgodna z kierunkiem wykształcenia i formalnymi kwalifikacjami zawodowymi.

Bardzo prosimy o wypełnianie ankiety. Nie zajmie to więcej niż 5 minut.

http://ankiety.interaktywnie.com/ankieta/51fbb54ad24e8/

Uprzejmie prosimy o udzielenie szczerych i wyczerpujących odpowiedzi. W razie ewentualnych pytań prosimy o kierowanie ich na adres Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament Kultury i Edukacji
al. Piłsudskiego 8 tel.  /+48/ 42 291 98 20
90-051 Łódź fax.  /+48/ 42 291 98 22
www.lodzkie.pl sekretariatke@lodzkie" href="mailto:sekretariatke@lodzkie">sekretariatke@lodzkie" face="Arial" size="2">sekretariatke@lodzkie">sekretariatke@lodzkie>

 

DSC01605   W naszej bursie w dniu 20.05.2013r. odbyły się rozgrywki w warcaby.
Jest to trudna dyscyplina, która wymaga bardzo dużego wysiłku umysłowego. Mało osób interesuje się tym sportem, ale znalazło się kilkunastu chętnych do rywalizacji wychowanków. Przed rozpoczęciem rozgrywek dokonano losowania par zawodników, którzy mieli zmierzyć się ze sobą w pierwszej rundzie. Zacięte kolejne partie wyłoniły najlepszą trójkę rozgrywek. Najlepsi zawodnicy otrzymali drobne upominki.
A oto zwycięzcy:
I miejsce Dawid Zysiak
II miejsce Tomasz Gajda
III Mateusz Witoń

Read More


olimp   Dnia 09.05.2013r. odbyło się wspólne wyjście wychowanków bursy do tomaszowskiego kina Włókniarz na film pt. ,,Olimp w ogniu”. Była to okazja do ciekawego spędzenia czasu oraz możliwości oderwania się od codziennych zajęć i obowiązków szkolnych. Trzymający w napięciu do ostatnich minut thriller budził wiele emocji i sprawiał, że widz nie mógł doczekać się kolejnych scen. W grę wchodziło życie prezydenta USA i być może przyszłość całego świata. Fani filmów sensacyjnych nie mogli narzekać na brak wybuchów i nowoczesnej broni.

   DSC01590DNIA 23.04.2013r. odbyło się spotkanie pt: ”BEZPIECZEŃSTWO W SIECI” . Spotkanie poprowadziła pani kom. Katarzyna Dutkiewicz – Pawlikowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim.
Podczas prelekcji poruszane były następujące zagadnienia:
- uzależnienie od Internetu ( siecioholizm plagą XXI wieku)
- diagnoza czasu spędzanego przed monitorem
- niebezpieczeństwa związane ze zbyt długim czasem przesiadywania przed komputerem
- oszustwa dokonywane drogą internetową i telefoniczną
- kary przyznawane za przestępstwa internetowe
Część końcowa spotkania przeznaczona została na pytania i odpowiedzi udzielane przez panią komendant. Młodzież aktywnie dopytywała o kwestie wątpliwe i sporne. W Opiniach uczestników, spotkanie było ciekawe
a poruszane kwestie mogą pozwolić na ochronę przed niepożądanymi konsekwencjami korzystania z Internetu w przyszłości.


Być może przeprowadzona prelekcja stanie się pierwszym krokiem dalszej współpracy Bursy z Komendą Rejonowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim.

DSC01575  Dnia 18.04.2013 r. odbyła się uroczystość pożegnania Maturzystów, będących mieszkańcami naszej Bursy. Patrycja Bryk, Michał Chowaniak i Hubert Dullas w imieniu wszystkich Wychowanków podziękowali Maturzystom za wspólne chwile spędzone w murach Bursy, za przyjaźnie, rozmowy, uśmiechy i łzy,a więc to wszystko, co składa się na życie w tym nijako „drugim domu” jakim jest Bursa.
Ważną częścią uroczystości były także życzenia połamania pióra na maturze, dostania się na wymarzone studia i spełnienia w życiu. Po życzeniach dotyczących realizacji pragnień i marzeń, zapewniano Maturzystów, iż na zawsze zapisali się w historii Bursy i poproszono o zachowanie w sercu dobrych wspomnień związanych z czasem spędzonym razem…

Na koniec wręczono Maturzystom drobne upominki, mające przynieść szczęście podczas matury i całego dorosłego życia..

POWODZENIA!!!

DSC01585W niedzielę (21kwietnia 2013r.) w wielu parafiach naszego miasta i gminy odbyła się kwesta żonkilowa prowadzona w ramach kampanii „Pola nadziei”, z której dochód przeznaczony zostanie na wsparcie osób terminalnie chorych. Do akcji przyłączyła się młodzież Bursy, która kwestowała przy Parafii Św. Antoniego w Tomaszowie Maz.
Każdy darczyńca, który chciał wesprzeć akcję również został obdarowany. Otrzymał kwiat żonkila. Żonkil jest znakiem charakteryzującym akcję "Pola Nadziei”. Ma przypominać o osobach chorych, cierpiących, potrzebujących naszej pomocy, uwagi i zainteresowania. Ma też motywować do niesienia nadziei wszystkim chorym, również tym nieuleczalnie.
Bardzo serdecznie dziękujemy, darczyńcom za ofiary, wolontariuszom za poświęcony czas i gorące serca. Pieniądze przekażemy tomaszowskiemu hospicjum.

   DSC01558Celem zachęcenia młodzieży do zastanowienia się nad własną przyszłością edukacyjno-zawodową oraz do aktywnego i samodzielnego poruszania się po rynku pracy 11.04.2013r. w naszej bursie odbyło się spotkanie z pracownikami z Urzędu Pracy w Tomaszowie Maz. Podczas wykładu prowadzonego przez doradców zawodowych można było uzyskać informacje o trendach na rynku pracy. Młodzież dowiedziała się jakie zawody i specjalności są najbardziej poszukiwane przez pracodawców, a które profesje cieszą się najmniejszym powodzeniem. Prowadzące podpowiedziały jakie kierunki studiów zwiększą szansę na uzyskanie pracy w przyszłości.
Mamy nadzieję, że przekazana przez fachowców wiedza ułatwi podejmowanie decyzji o wyborze dalszego kierunku kształcenia, zdobywania kwalifikacji, zawodu, otwierając tym samym okno na świat.

Read More

20130327101   27 marca 2013r. udaliśmy się z wizytą świąteczną do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Polnej, aby złożyć życzenia zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych mieszkańcom Domu. Na zakończenie wspólnego przedświątecznego spotkania wręczyliśmy pensjonariuszom z DPS własnoręcznie wykonane stroiki.

Takie przedświąteczne wizyty w Domu Pomocy Społecznej są zawsze szczególne. Wiążą się z wielkim wzruszeniem i otwartością na życzenia. Panująca tam miła i ciepła atmosfera utwierdza nas w przekonaniu, że warto pamiętać o ludziach chorych i samotnych.

Read More


DSC01556„Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą.”

A.Mickiewicz

21 marca 2013r. wybieraliśmy najkulturalniejszego mieszkańca Bursy. 

Uroczystość poprowadziły Magdalena Kupis oraz Katarzyna Kacprzak. O miano mistrza dobrych manier walczyli wybrani podczas I tury :Katarzyna Jarosz, Filip Starus, Jagoda Jakubowska, Dawid Zysiak, Hubert Dulas, Karolina Badura. Pretendenci do tytułu mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania z zakresu zasad savoire vivre, ułożyć puzzle z hasłami o grzeczności. W czasie zmagań konkursowych oceniano również umiejętność przyszywania guzików, zaplatania warkocza oraz swobodę posługiwania się chińskimi pałeczkami.
Za każdą konkurencje można było otrzymać określoną liczbę punktów. Nad sprawnym przebiegiem całego turnieju czuwało jury,w skład którego wchodziły wychowawczynie oraz reprezentanci społeczności bursianej. Czas zliczania punktów umilały wypowiedzi przedszkolaków na temat dobrego wychowania.
Celem turnieju było kształtowanie dbałości o kulturę osobistą i kulturę języka, zachęcenie do poznawania i stosowania w codziennym życiu zasad savoire vivru.


Pierwsze miejsce oraz dyplom uznania zdobył Dawid Zysiak. Gratulujemy!

Read More

DSC01467   Zabawa to nieodzowny element karnawału. Także i u nas 04.02.2013r. odbyła się zabawa w formie karaoke . Każdy z uczestników mógł zaśpiewać jeden wybrany przez siebie utwór. Oprócz występów indywidualnych można też było zaśpiewać w duecie lub w kilka osób. Występy były oceniane przez jury a najlepsi zostali  nagrodzeni. Sekcja porządkowo-kulinarna na ta okazję przygotowała coś słodkiego. Dobry przepis i zdolności zarówno  dziewczyn jak i chłopców sprawiły, że bardzo szybko powstały pyszne faworki, które osłodziły nam występy. Karnawałowy wieczór okazał się bardzo udanym pomysłem, wszyscy świetnie się bawili. 

Read More

P1160285   Dnia  16 stycznia wychowankowie bursy wraz z wychowawcą udali się do Biblioteki Miejskiej Oddział dla Dzieci i Młodzieży w Tomaszowie Maz. na wystawę fotograficzno –poetycką ,,Białe Noce” Witolda Stawskiego, który  z zawodu jest  ekonomistą, z wykształcenia nauczycielem a z zamiłowania turystą i fotografem. Na wystawie zaprezentowano fotografie, które powstały w czasie jego podróży po Norwegii w 2008 roku. Warto było wybrać się na wystawę, odprężyć się, wyciszyć, na chwile zapomnieć o codzienności. To znakomity sposób  na wyrażanie własnych doznań i przeżyć w kontakcie ze sztuką. Wspólne wyjście było dobrym pomysłem na zimowy, długi wieczór.

Read More

DSC0144317 stycznia 2013 r. naszą Bursę odwiedził Poseł Marcin Witko. Mimo wielu obowiązków przyjął zaproszenie i spędził z nami cały wieczór.

W spotkaniu wzięło udział wielu mieszkańców naszej Bursy, którzy z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali informacji o pracy Parlamentarzysty w strukturach Sejmu RP.

Młodzież miała okazje poznać, w jakich komisjach i zespołach parlamentarnych pracuje Pan Poseł oraz jaką funkcję pełni Sejm RP.

W trakcie spotkania młodzież miała możliwość zadawania różnych pytań dotyczących konkretnych czynności, jakie wykonują polscy posłowie.

Była to bardzo ciekawa lekcja wiedzy o społeczeństwie.

Read More

7493533.320 grudnia 2012r. grupa naszych wychowanków z wychowawcą wybrała się do tomaszowskiego kina „Włókniarz” na film Piotra Trzaskalskiego pt. „Mój rower”. Wyjście do kina w mroźny, zimowy wieczór na ciepły, wzruszający film okazał trafnym wyborem. Był to dobry sposób na miłe spędzenie wolnego czasu.Pouczająca opowieść wprowadziła wszystkich uczestników w refleksyjny, melancholijny nastrój.

wigilia_6

Boże Narodzenie to najpiękniejszy czas w roku. Magiczna atmosfera świąt sprawia , że czekamy na nie z utęsknieniem. Jest to czas, w którym łączymy się ponad wszelkimi podziałami, zbliżamy się do siebie.

 

19 grudnia 2012r. odbył się w naszej Bursie uroczysty wieczór wigilijny. Spotkanie rozpoczął  występ artystyczny przygotowany przez naszych kolegów pod czujnym okiem wychowawczyń. Wspólne kolędowanie, opłatek, blask świec, pięknie ubrana  choinka  oraz tradycyjne wigilijne potrawy sprawiły, że wspólnie spędzony czas upłynął w serdecznej atmosferze i doskonałych humorach.Bez wątpienia był to piękny i niezwykle wzruszający wieczór, który w przededniu świąt pozwolił wszystkim oderwać się choć na krótką chwilę od codziennych spraw i obowiązków.

Read More
I_ty_moesz_zosta_w._MikoajemAby sprawić radość dzieciakom ze świetlicy środowiskowej ,,Krasnoludek” z okazji Świąt Bożego Narodzenia, młodzież , wychowawcy i pracownicy bursy włączyli się w akcję ,,I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW.MIKOŁAJEM”. Zebrane słodkości przekazaliśmy na ręce  p. kierownik świetlicy . Dziękujemy wszystkim , którzy zechcieli podzielić się z innymi.
Read More
upominki_dla_seniorw_319 grudnia na twarzach pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Polnej, zagościły szczere, serdeczne uśmiechy i łzy wzruszenia za sprawą upominków świątecznych.
Jak co roku młodzież przekazała własnoręcznie wykonane stroiki i kartki świąteczne życząc zdrowia, zdrowia, zdrowia i uśmiechu.
Read More
DSC01440Wzorem lat ubiegłych wychowankowie  wraz z wychowawcami włączyli się  w zbiórkę pieniędzy w ramach  ogólnopolskiej  akcji charytatywnej  ,,Góra Grosza”.  Akcja trwała od 26.XI-7.XII. Po misternym przeliczeniu monet, otrzymaną kwotę przekazano na rzecz rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów powstałych w wyniku przekształcenia dużych domów dziecka, na programy szkoleń rodzin zastępczych i adopcyjnych  oraz programy szkoleń terapeutycznych dla dzieci przebywających w różnych formach opieki zastępczej.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w akcji.

DSC01361To już tradycja, że 6grudnia z workiem pełnym prezentów Bursę odwiedza Św. Mikołaj. Jak co roku miał dla wszystkich mieszkańców przygotowane symboliczne podarki w postaci słodyczy. W towarzystwie swojego pomocnika, Mikołaj rozdawał także rózgi. Niektórzy mieszkańcy musieli obiecać, że w najbliższym czasie poprawią swoje zachowanie.

Ubrana choinka i udekorowany korytarz sprawiły, że w Bursie zapanował przedświąteczny nastrój.

Read More
DSC01350Dnia 5 grudnia w naszej bursie odbyło się spotkanie ze specjalistą mające przybliżyć zagadnienia związane z profilaktyką HIV/AIDS. Jest to choroba współczesnej cywilizacji, która może dotyczyć każdego bez względu na wiek, wykształcenie czy przekonania.
Osoby zainteresowane mogły otrzymać ulotki oraz rozwiać swoje wątpliwości dotyczące wirusa HIV i choroby przez niego wywoływanej.
Read More

DSC01321Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Według dawnych wierzeń ta noc miała moc magiczną, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Także w naszej Bursie chcieliśmy zaznaczyć to wydarzenie, zorganizowaliśmy więc wieczór wróżb andrzejkowych.
   29.11.2012r. nasi wychowankowie chcąc poznać swoją przyszłość zorganizowali wieczór wróżb i zabaw. W pierwszej części spotkania młodzież wysłuchała historii związanej ze Św. Andrzejem, wspomniano dawne powiedzenia i przysłowia.  Następnie odbyły się tradycyjne wróżby  andrzejkowe, wróżyliśmy z kart, odczytywano przyszłość z kości, daty urodzenia ,odczytywano imię wybranka i wybranki ze skórki jabłka. Magiczny nastrój tego wieczoru udzielił się wszystkim, co zostało uwiecznione na załączonych zdjęciach. Spotkanie przebiegało w atmosferze humoru i dobrej zabawy.
Read More
20Kultywując ducha sportu we wtorki o godzinie 16. 15 odbywają się wyjścia na basen (przy ZS nr 4 przy ul. Ostrowskiego 14 w Tomaszowie Mazowieckim).
Wychowankowie wyposażeni w przepisowy strój kąpielowy, ręczniki oraz obuwie na zmianę z zadowoleniem udają się na pływalnie by z wielką radością oddawać się delektowaniu kontaktem z wodą. Wszystkich chętnych zapraszamy. Czas spędzony w basenie jest nie tylko czasem pożytecznym ale także wyzwalającym mnóstwo endrofin, o czym świadczą uśmiechnięte twarze naszych Wychowanków.
Zapraszamy do dobrej zabawy!!! :)

szok15 listopada Wychowankowie Bursy mięli okazję spotkać się z doradcą zawodowym w celu zdobycia lub/i pogłębiania wiedzy dotyczącej swej przyszłej ścieżki zawodowej. Na spotkaniu przedstawiona została oferta Centrum Kształcenia Ustawicznego w Tomaszowie Maz.. Wychowankowie zostali poinformowani o uwarunkowaniach historycznych powstania szkoły, aktualnych kierunkach kształcenia wraz z omówieniem aktualnie oferowanych zawodów. Poza prezentacją dotyczącą szczegółowego omówienia (zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami Młodzieży) wybranych form kształcenia, przekazano także informacje dotyczące sposobów rekrutacji i dokumentów niezbędnych przy wyborze wspomnianej szkoły. Wychowankowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu.

DSC01223    W naszej bursie  odbywają się cyklicznie –w poniedziałki 2 razy w miesiącu zajęcia z aerobiku które są specjalną formą aktywności fizycznej stanowiącą ćwiczenia wchodzące w skład treningu aerobowego . Zajęcia mają na celu promowanie zdrowego stylu życia. Dbamy również o to, aby podczas ćwiczeń zneutralizować stresy oraz inne przeciążenia psychiczne, dlatego też staramy się, aby zajęcia przebiegały w przyjaznej i życzliwej atmosferze. Ważnym czynnikiem tych zajęć jest również niewątpliwie integracja grupy, która przyczynia się do za zacieśniania więzów koleżeńskich i tworzenia nowych przyjaźni.
Read More
pobrane    13 listopada 2012 roku w Bursie przy ul. Świętego Antoniego  w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się uroczysta Wieczornica z okazji Święta 11 Listopada..Wychowankowie Bursy (Martyna Idzikowska, Ilona Lesiak, Ewelina Karwat, Karolina Badura, Joanna Borowiecka, Patrycja Bryks, Sylwia Kobacka, Mariusz Witoń, Filip Starus, Hubert Kośka) wzięli udział w inscenizacji przedstawiającej sytuację Polski z okresu XX wieku, cierpienia i niepokoje Polaków  skonsolidowane z rozbiorem Polski przez 3 zaborców, wolę walki, pragnienia i tęsknotę za wolnością a także finalnie aktem odzyskania Wolności.
    Inscenizacja ozdobiona została pięknymi patriotycznymi utworami, mającymi na celu solidaryzowanie Polaków w wyznawaniu ducha patriotyzmu i eskalacji dumy związanej z faktu bycia Polakiem. Wszyscy Zgromadzeni uczestniczyli w przedstawieniu z wielką zadumą i godnością.
logo_oryginal
   W ramach wolontariatu młodzież naszej bursy pod kierunkiem p. Agnieszki Bernaciak pomaga wychowankom placówki w odrabianiu lekcji, organizacji imprez itp. Celem działalności jest zaangażowanie młodych ludzi do świadomej, dobrowolnej i nieodpłatnej pomocy innym, wykorzystanie umiejętności i zapału w pracach na rzecz potrzebujących. Działalność wolontariuszy obejmuje również organizacje różnych akcji charytatywnych.

bigos   W poniedziałek 12 listopada 2012 r. sekcja porządkowo-kulinarna wspólnie z opiekunem panią Agnieszką Bernaciak ,zorganizowała  kolejny już  wieczorek kulinarny .Po omówieniu spraw organizacyjnych, młodzież przystąpiła do przygotowania przepysznego  bigosu  którego zapach roznosił  się w całej bursie i kusił podniebienia młodzieży .Wieczorem nastąpiła degustacja tej staropolskiej potrawy.


IMAG0364   W miesiącu październiku p. Agnieszka Bernaciak wraz  z wychowankami bursy zorganizowała zbiórkę produktów dla zwierząt ze schroniska mieszczącego się przy ul. Kępa w Tomaszowie Maz. Młodzież zakupiła 3 opakowania suchej karmy, oprócz karmy udało się zebrać miski, garnki, koce. W dniu 24.10.2012r. wychowanki bursy wraz z p. Agnieszką Bernaciak dostarczyły produkty do schroniska. Głównym  założeniem i celem akcji było uwrażliwienie młodzieży  na los bezdomnych zwierząt oraz chęć niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji i wspierali schronisko!

Read More
DSC01164Dnia 27 września 2012r. obchodziliśmy w naszej bursie Dzień Chłopaka. Wieczór  rozpoczął się od uroczystego apelu podczas, którego przewodnicząca w imieniu wszystkich dziewcząt złożyła panom życzenia z okazji ich święta. Płeć piękna przygotowała również  słodki poczęstunek i dyskotekę. Wieczór upłynął w miłej atmosferze  i na dobrej zabawie.

 

Read More

DSC01293Zgodnie z wieloletnią tradycją w dniu 22.10.2012 r. odbyło się w naszej bursie pasowanie nowych mieszkańców. Jest to impreza integracyjna dla nowoprzyjętych wychowanków placówki, podczas której są przyjmowani do społeczności bursianej. Nowi wychowankowie wzięli udział w kilku pełnych humoru konkurencjach- ubijanie piany z białek, wykonanie tanga w parach  w rytm muzyki z balonem wypełnionym mąką, napisanie krótkiego wiersza sławiącego uroki  bursy, zaśpiewanie tekstu piosenki na podaną melodię. Ostatnim zadaniem było złożenie przysięgi i ,,pasowanie” na pełnoprawnego mieszkańca bursy.Za odwagę  każdy z nich otrzymał dyplom i drobny upominek.

Panowała bardzo ciepła i przyjazna atmosfera.

Read More

DSC01096

ŻONKILE: NADZIEJA ZAKWITNIE WIOSNĄ

Po raz trzeci młodzież naszej bursy przystąpiła do akcji "Pola Nadziei". Kontynuując Ogólnopolską Kampanię Społeczną  „Pola Nadziei 2013”, wychowankowie wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Bernaciak posadzili w dniu 24.09.2012r.przed Bursą cebulki żonkili. Akcja ma na celu kształtowanie świadomości wobec ludzi ciężko chorych.

 

 

Read More

W dniu 11.09.2012r. w Bursie Samorządu Województwa Łódzkiego odbyły się wybory do Samorządu Wychowanków Bursy. Głosownie było tajne. Spośród kandydatów, którzy uzyskali największą ilość głosów utworzony został zarząd.

Read More
rozpoczecie

    Dnia 02.09.2012r. późnym popołudniem powitaliśmy po przerwie wakacyjnej wychowanków naszej bursy . Szczególnie ciepło i z sympatią przywitaliśmy nowych wychowanków, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z bursą i  edukację w tomaszowskich szkołach. Wakacje są piękne, ale zawsze za krótkie - to najczęściej powtarzana refleksja powracającej młodzieży. Nad przyjmowaniem i załatwianiem formalności związanych z pobytem w naszej placówce wychowanków- pieczę sprawowali Pani Dyrektor Bursy i panie  wychowawczynie. O godz. 17.00 Pani Dyrektor spotkała się z rodzicami nowych wychowanków. Przekazała podstawowe informacje dotyczące pobytu w bursie i życzyła przyjemnej współpracy oraz owocnego pobytu w placówce. 

logo