Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78

Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
Wigilia

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Wigilia

images„Przy wigilijnym stole, łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny,
w miłości jest poczęty…
To właśnie tego wieczoru od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy
Bóg rodzi się w człowieku.”
    
W życiu naszej Bursy jest jeden dzień inny niż pozostałe, kiedy to spotykamy się wszyscy przy wspólnym Wigilijnym stole. W tym roku uroczystość Wieczerzy Wigilijnej odbyła się w poniedziałek 20.12.2010r . Spotkanie urozmaicone zostało programem artystycznym przygotowanym przez wychowawczynię panią mgr W.Guść, w którym brali udział mieszkańcy naszej placówki. Występ wyzwolił duże emocje wśród zebranych i zmuszał do refleksji na temat doczesnego życia oraz najważniejszych wartości, które powinny nim kierować. Po wysłuchaniu życzeń Pani  Dyrektor J. Gębskiej podzieliliśmy się opłatkiem - symbol chleba i wzajemnego przebaczenia. Na odświętnie przygotowanym stole nie zabrakło wspaniałych wigilijnych potraw. W atmosferze wzajemnej życzliwości, przy wspólnym śpiewie kolęd  spędziliśmy czas przy Wigilijnym stole. Ten niezwykły dzień na zawsze zapisał się w pamięci wszystkich uczestników.
  

logo