Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

,,Pola nadziei’’

W roku szkolnym2010/2011 Nasza Bursa przystąpiła do programu Pola Nadziei - międzynarodowej akcji, której ideą jest przede wszystkim pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów, ale także edukacja i uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzeby ludzi terminalnie chorych na chorobę nowotworową. Kampania odbywa się pod znakiem żonkila, kwiatu, który jest międzynarodowym symbolem nadziei.
pola_nadziei_fot3_2
"Pola Nadziei" są programem, który został stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii.

Cenny jest każdy pomysł, każde działanie, które pozwoli choremu człowiekowi łatwiej znosić cierpienie i odchodzenie z tego świata, a także czuć, że blisko niego są ludzie o wrażliwym i czułym sercu.
W ramach tej akcji zasadzono ogródku przed Bursą cebulki żonkili, które  pielęgnować będą wychowankowie, by wiosną zakwitły i służyły jako widoczny dar dla tych, którzy finansowo wspierają działalność hospicyjną.

logo