Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.

"... Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród
Nie damy pogrześć mowy
Polski my naród, polski my lud
Królewski szczep piastowy
Nie damy by nas gnębił wróg
tak nam dopomóż Bóg..."
  

8 listopada 2010 roku w naszej Bursie odbyła się uroczysta Akademia upamiętniająca odzyskanie przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI. Montaż słowno - muzyczny, pod kierunkiem Pani Agnieszki Bernaciak,przypomniał nam ten jakże ważny dla każdego Polaka dzień - Dzień Odzyskania Niepodległości.  Z ogromnym zaangażowaniem i powagą młodzi artyści przedstawili tło historyczne tego święta oraz recytowali wiersze z nim związane, a oprawa muzyczna podkreśliła powagę uroczystości.


logo