Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78

Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
dla rodzicow

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Internet staje się, a może wręcz stał się naturalnym środowiskiem dzieci i młodzieży. Młodzi ludzie coraz więcej czasu spędzają przed komputerem lub ekranem telefonu komórkowego. Nowe technologie niosą ze sobą wiele fantastycznych, rozwijających możliwości, ale mogą stanowić też zagrożenie.
W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w Internecie, zwracamy się z prośbą o szczególne zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego zachowania Państwa dzieci
w Internecie.
Gry komputerowe to bardzo popularna forma rozrywki dla dzieci i młodzieży. 60% dzieci w wieku od 4-14 lat używa komputera do grania, a 94% nastolatków w wieku 12-17 lat gra w gry wideo. Gry komputerowe mogą: wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Wpływają pozytywnie na: spostrzegawczość, reakcje na bodźce, zdolności przestrzenne, procesy myślowe oraz koncentrację uwagi. Poprawiają refleks i koordynację wzrokowo-ruchową oraz ćwiczą umiejętność współdziałania w grupie. Jednak nadmierne korzystanie z nich może powodować problemy z koncentracją uwagi, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami. Może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen, a w skrajnych przypadkach doprowadzić do uzależnienia.
Pamiętajmy! Nie wszystko, co pojawia się w Internecie, chociaż modne, jest bezpieczne i rozsądne. Dlatego też konieczna jest nasza czujność, prawidłowy nadzór rodzicielski, ale też rozmowa z dzieckiem na ten temat.

Read More

Warto poszerzać swoją wiedzę na temat narkotyków. Wtedy łatwiej przekonać dziecko o ich szkodliwości używając rzeczowych argumentów.

W każdej księgarni z pewnością można znaleźć wiele pozycji na temat narkotyków i narkomanii, a także poradników dotyczących problemów wychowawczych. Niektóre z nich przedstawiamy poniżej:

Co warto przeczytać:

  • Ralph I.Lopez „Twój nastolatek- zdrowie i dobre samopoczucie”
  • Ruth Maxwell „Dzieci, Alkohol, Narkotyki
  • T.Dimoff,SCarper „Jak rozpoznać czy dziecko sięga po narkotyki”
  • Melanie McFadyen „Narkotyki- wiedzieć więcej”
  • Informacje w Internecie na stronie: www.narkomania.org.pl

 

Informacje, zawarte poniżej są adresowane do wszystkich Rodziców naszych wychowanków. Być może porady tu zawarte dla wielu osób są oczywiste, ale być może dla niektórych okażą się pomocne i będą miały decydujący \wpływ na to, czy dziecko sięgnie po NARKOTYKI.

Być rodzicami nastolatka nie jest łatwo. Jeżeli jednak rozumie się i pamięta, że okres dorastania jest tak samo trudny dla rodziców, jak i dla dziecka- to połowa sukcesu.

Większość rodziców najbardziej boi się okresu, kiedy dziecko zaczyna dorastać. Zaczyna wtedy wymykać się spod kontroli, buntuje się, poszukuje nowych doświadczeń, a rodzice czują się bezradni, w dodatku mniej ważni dla dziecka niż jego rówieśnicy.

Nie ma prostych i skutecznych recept na to, jak całkowicie uchronić dziecko przed narkotykami, ale jedno jest pewne: IM LEPSZY KONTAKT Z DZIECKIEM, TYM ŁATWIEJ USTRZEŻEMY JE PRZED NARKOTYKAMI.

Read More

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Ewaluacji - 

idocument 1 5

Raport.pdf

logo