Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
Rok 2015/2016

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

koniec   Rok szkolny 2015/2016 szybko minął, nadszedł czas upragnionego wypoczynku.
Myśląc o ostatnich dziesięciu miesiącach w Bursie, z uśmiechem na ustach będziemy wspominać piękne chwile jakie młodzież mogła tutaj przeżyć (wieczorki filmowe, wieczorki kulinarne, wyjścia od kin uroczystości z okazji świąt, pikniki i wiele innych). Nie zabrakło również chwil pełnych wzruszeń i rozterek, ale tych było znacznie mniej.

   Na zakończenie pobytu w Bursie, jak zawsze najbardziej aktywna młodzież została wyróżniona nagrodami przez Panią Dyrektor i Wychowawców.
Młodzieży życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Niech ten czas będzie dobrze wykorzystany na odpoczynek, abyście pełni pozytywnej energii wrócili do Nas, z nadzieją na kolejny udany rok.
Do zobaczenia we wrześniu.

IMG 0584    12.06.2016r. w niedzielny wiczór, młodzież mieszkająca w naszej Bursie wraz z p. Dyrektor i wychowawczyniami spotkała się przy ognisku w Nadleśnictwie Smardzewice, urokliwym i cichym od zgiełku miejscu, który urzekł nas już od pierwszych chwil pobytu. Nie zabrakło oczywiście dobrego humoru, pieczonych kiełbasek, gier i zabaw sportowych jak i rzewnych wspomnień z całorocznego pobytu w Bursie. Czerwcowa pogoda na szczęście też dopisała. Znakomita atmosfera ogniska przyczyniła się do lepszego poznania kolegów i koleżanek. Był to czas spędzony w miłej, rodzinnej atmosferze.

Read More

kongres edukacji pozaformalnej 2016 278 144PX 1   Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Ogólnopolskiego Kongresu Edukacji Pozaformalnej – KEP 2016, który odbędzie się w dniu 23 czerwca 2016 r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Współorganizatorami kongresu są: Polska Izba Firm Szkoleniowych, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce.
Kongres będzie okazją do zaprezentowania osiągnięć branży edukacji pozaformalnej – firm szkoleniowych, coachingowych, doradczych oraz dyskusji o barierach i problemach dotyczących sektora edukacyjnego.

Read More

„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.
Nie ważne ile posiada, ale czym się dzieli.”
Jan Paweł II

 

IMG 0547Od kilku lat nasza Bursa bierze udział, w popularnej na terenie całej Polski, akcji zbierania plastikowych zakrętek. Koordynatorem akcji w Bursie jest p. E. Klimek.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, w roku szkolnym 2015/2016, udało się zebrać znaczną ilość tego cennego surowca.

W tym roku postanowiliśmy pomóc zwierzętom z zaprzyjaźnionego schroniska. Zebrane zakrętki, przekazane zostały do Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Dochód ze sprzedaży surowców wtórnych przeznaczony zostanie na sterylizację i kastrację psów i kotów.

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji bardzo dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy dla Mariusza Stępniarka i jego mamy, którzy dostarczyli rekordową ilość zakrętek do Bursy.

Read More

IMG 0494   Zachęcając młodzież do aktywności fizycznej oraz pielęgnowania wcześniej nabytych umiejętności, 23 marca rozpoczął się w Naszej Bursie turniej tenisa stołowego a, wśród chłopców. W zawodach wzięło udział 9 wychowanków. Podczas turnieju chłopcy kontrolowali jego przebieg, zachowując jednocześnie zasady fair play. Rywalizacja była zacięta, ale jak to w każdym turnieju bywa, muszą być zwycięzcy i pokonani. Po długich indywidualnych meczach I miejsce zajął Hubert Łuczyński, II miejsce Piotr Wojciechowski. Organizatorkami turnieju były: p. A. Bernaciak, p .E. Klimek.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za sportowe emocje i życzymy dalszych sukcesów.

Read More

IMG 0327„Mój wymarzony zawód” - pod takim hasłem odbył się w Bursie konkurs plastyczny. Celem przedsięwzięcia było zachęcenie młodzieży do myślenia o przyszłości zawodowej, a także rozwijanie zamiłowań i zainteresowań plastycznych.

 

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej, dowolną techniką, w formacie A3,
o tematyce nawiązującej do hasła konkursu
.

 

Do konkursu zgłoszono wiele ciekawych i oryginalnych prac. Mogliśmy zobaczyć takie zawody jak: nauczyciel, geodeta, fryzjer, wizażysta, fotograf, ilustrator, księgowy czy agent FBI.

Read More

IMG 0312Ile razem dróg przebytych?
Ile ścieżek przedeptanych?
K.I. Gałczyński

Dnia 21 kwietnia odbyło się uroczyste pożegnanie wychowanków kończących w tym roku szkołę, a tym samym opuszczających mury naszej Bursy.

Maturzyści obejrzeli program artystyczny, który zawierał w sobie elementy humorystyczne, jak i zagadnienia skłaniające do refleksji.

Pozytywne emocje wśród uczestników spotkania, wzbudziła także przygotowana przez młodszych kolegów prezentacja multimedialna, w której umieszczone zostały zdjęcia wszystkich wychowanków, z okresu zamieszkiwania w placówce.

Read More

20160417 185325   17.04.2016r. w niedziele, przy Kościele Św. Antoniego w Tomaszowie Maz. odbyła się żonkilowa kwesta w ramach kampanii społecznej „Pola Nadziei”. Celem kwesty było pozyskanie funduszy dla osób nieuleczalnie chorych. Symbolem nadziei, w tym także nadziei w walce z groźną chorobą jest żonkil, dlatego też młodzież, mieszkająca w Bursie, aktywnie zaangażowała się w akcję. Odzew był wspaniały, cieszymy się, iż tak szczytna kampania, połączyła wielu ludzi dobrej woli. Bardzo serdecznie dziękujemy darczyńcom za ofiary i wolontariuszom za ofiarowanie swojego czasu.

IMG 0269„ Piosenka jest dobra na wszystko…”

W dniu 14.04.2016r. odbył się w naszej Bursie wieczór karaoke. Organizatorkami przedsięwzięcia były: p. E. Klimek i p. A. Bernaciak. Imprezę poprowadził Mariusz Kalużny, który doskonale spisał się w roli wodzireja. Z dużym wdziękiem i urokiem osobistym, zachęcał wszystkich uczestników do prezentowania swoich zdolności wokalnych.

Wychowankowie występowali głównie w grupach, choć zdarzały się także występy solowe. Śpiewano piosenki polskich wykonawców tj. :” Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka” (Łzy),
„Narcyz się nazywam”(Łzy), „Kołysanka dla nieznajomej”(Perfect), „Przez twe oczy zielone”(Akcent) …

Read More

doradca 2   12 kwietnia w Bursie odbyło się spotkanie z doradcą zawodowym panią Justyną Zdulską z CKU SWŁ w Tomaszowie Maz.
Głównym celem spotkania było przedstawienie aktualnych trendów i sytuacji na rynku pracy, jak również przedstawienie najpopularniejszych kierunków studiów oraz zawodów przyszłościowych.
Pani Justyna Zdulska podkreśliła jak ważne są ,,kompetencje miękkie.” Idealny pracownik, zatrudniony na danym stanowisku, powinien posiadać określone kompetencje miękkie by dobrze wykonywać powierzone mu zadania min: kreatywność, elastyczność, zarządzanie czasem” - mówiła pani Justyna.
Młodzież z zainteresowaniem słuchała i poszerzała swoją wiedzę na temat zawodów przyszłościowych, ale również na temat możliwości kształcenia w szkołach policealnych, kursach kwalifikacyjnych, czy studiach podyplomowych.

IMG 0239 KopiowanieW dniu 7.04.2016r. młodzież Bursy uczestniczyła w debacie nt. Bezpieczeństwa w mieście, zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Tomaszowie Maz. Celem spotkania było m.in. poznanie opinii i oczekiwań lokalnego społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa oraz wspólne rozwiązywanie uciążliwych problemów. Policjanci omówili aktualny stan bezpieczeństwa oraz lokalne zagrożenia: kradzieże, zniszczenie mienia, wandalizm i chuligaństwo, bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, poczucie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu tomaszowskiego.

Read More

trzezwy   W dniu 5 kwietnia w Bursie, odbyło się spotkanie profilaktyczne z panią Anettą Markiewicz z Tomaszowskiej Fundacji Arki Nadziei. Tematem spotkania była profilaktyka uzależnień od nikotyny oraz od niebezpiecznych środków psychoaktywnych jakimi są dopalacze.
Głównym celem było kształtowanie umiejętności skutecznego odmawiania zażywania dopalaczy, uzyskania wiedzy na temat zanieczyszczeń organizmu spowodowanych spożywaniem tych środków.
Podczas spotkania młodzież zadawała pytania, jak również przedstawiła swój punkt widzenia na dany temat.
Z pewnością spotkanie to dało dużo do myślenia młodym ludziom, zmusiło do autorefleksji i samooceny jak również wzmocniło ich zachowania asertywne.

IMG 0214f    ,,Makaronowe małe co nieco” -Pod takim hasłem 31.03.2016r. odbył się kolejny zaplanowany w tym roku szkolnym wieczorek kulinarny. Zajęcia miały zachęcić młodych ludzi do samodzielnego gotowania oraz pokazać, że może ono być przyjemną zabawą. Młodzież pod kierunkiem zaproszonej p. Roksany Mazurek przygotowała pyszne dania: cannelloni oraz sałatkę wiosenną z sosem koperkowym. Każdy musiał zdać się na swój smak i doprawiać potrawy tak, by dania były smaczne.
Po 2,5-godzinnych zmaganiach młodzież przystąpiła do degustacji – wszystko było pyszne! Wspólna kolacja była doskonałą okazją do wzajemnej integracji.

Read More

20160322 104045    W dniu 22 marca wolontariusze Klubu Żonkila, działającego w Bursie, wraz z opiekunem p. Agnieszką Bernaciak, odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Polnej. Rodzinny nastrój panujący w DPS, przepiękna akademia w wykonaniu dzieci, życzenia świąteczne, upominki dla mieszkańców, przypominały wszystkim o zbliżających się Świętach Wielkanocnych.
Za wspaniały świąteczny występ dzieci i młodzieży oraz świąteczne upominki mieszkańcy DPS podziękowali gromkimi brawami.

Read More

1454792589   Dnia 9 marca grupa naszych wychowanków pod opieką p. A. Bernaciak , p. E. Klimek wybrała się do Kina Włókniarz na film ,,7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” w reżyserii Kingi Lewińskiej. Film opowiada historię siedmiu mężczyzn, którzy poszukują w świecie wielkiej miłości i odrobiny szczęścia. W świecie, w którym niełatwo być prawdziwym facetem i coraz trudniej zorientować się, czego od mężczyzn oczekują kobiety. Seans filmowy okazał się dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Dostarczył wszystkim dużą dawkę humoru. Po zakończonym seansie pełni wrażeń wróciliśmy do naszej Bursy.

first Kopiowanie(…) Mieć z pół kilo biżuterii, kapelusze takie duże
i od stałych wielbicieli wciąż dostawać listy, róże.
Na bankietach, wernisażach pokazywać się codziennie...
Być kobietą - ta tęsknota się niekiedy budzi we mnie.

   Być kobietą ?… jak to jest być kobietą, nasze wychowanki wiedzą doskonale i to właśnie one w dniu 8 marca2016 r. uroczyście obchodziły to święto w Bursie.
   Tego wieczoru, na uroczystym apelu w imieniu wszystkich chłopców wystąpił Mariusz Kalużny i złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim przedstawicielkom płci pięknej.
   Męska część Samorządu Bursy, na czele z przewodniczącym Filipem Starusem, przygotowała również niespodziankę. Każda z pań otrzymała przepięknie udekorowany kubek ze słodką niespodzianką w środku.
   Wtorkowy wieczór minął w sympatycznej i radosnej atmosferze.

Read More

20160212 110512W ramach XXII Obchodów Światowego Dnia Chorego 12.02.2016r. członkowie Klubu Żonkila działającego w naszej Bursie wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Bernaciak odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy przy ul. Polnej w Tomaszowie Maz.
W spotkaniu uczestniczyli: seniorzy, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum oraz młodzież z ZSP nr 1, ZSP nr 2. Wolontariusze przygotowali z okazji Dnia Chorego i zbliżających się walentynek wiersze, piosenki oraz zaprezentowali program muzyczny. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i upominków w postaci serc. Na twarzach seniorów widać było radość i zadowolenie. Wspólnie spędzone chwile są zawsze bezcenne. Podnoszą na duchu, rozjaśniają świat i dają poczucie wspólnoty.

Read More

Akcja "BĄDŹ W PORZĄDKU I ZBIERAJ ZNACZKI" jest adresowana do wszystkich mieszkańców Bursy. Celem tego przedsięwzięcia, jest uświadomienie jak duże znaczenie ma dbałość o ład i porządek swojego otoczenia. Uporządkowana przestrzeń jest bardzo ważna dla naszego psychicznego i fizycznego samopoczucia.

Read More

DSC02985   Gra w warcaby to sport intelektualny równie ważny jak inne dyscypliny. Doskonale o tym wiedzą Mieszkańcy naszej Bursy, o czym świadczy fakt, że z roku na rok zwiększa się liczba zwolenników tej gry. Duża popularność tej dyscypliny spowodowała, że rozgrywki w warcaby wpisały się na stałe w kalendarz imprez organizowanych w placówce. 11.02.2016r. w naszej Bursie odbył się IV Turniej w Warcaby.

Read More

W dniu 05.02.2016 r. odbyło się spotkanie grona pedagogicznego Bursy z pedagogami ze szkół, do których uczęszcza młodzież mieszkająca w bursie.
Celem spotkania było omówienie zachowania, wyników w nauce i frekwencji na zajęciach szkolnych oraz sytuacji rodzinnej i socjalnej wychowanków.
Na spotkanie przybyły Panie:
Katarzyna Wilczak -Kowalska - pedagog z ZSP nr 2
Ewa Pełka- pedagog z ZSP nr 3
Joanna Kobyłecka- pedagog z ZSP nr 6
Anna Wojciechowska- pedagog z II Liceum Ogólnokształcącego (nieobecna usprawiedliwiona)
Spotkanie przebiegało w miłej i kameralnej atmosferze, dostarczyło wielu cennych informacji obu stronom. Przybyłym pedagogom serdecznie dziękujemy i żałujemy, że nikt nie reprezentował szkół: I LO, oraz z ZSP nr 1. Liczymy na obecność za rok.

DSC02982   Zgodnie ze staropolską tradycją, w tłusty czwartek, w naszej Bursie nie mogło zabraknąć słodkości. Młodzież-członkowie sekcji kulinarnej, pod opieką Pani Agnieszki Bernaciak, upiekła faworki zwane chrustem. Chętnych do robienia słodkich wypieków nie brakowało. Wychowankowie wykazali się dużymi zdolnościami kulinarnymi. Wszyscy mieszkańcy Bursy wzięli udział we wspólnej degustacji.

Read More

DSC02912    Okres karnawału to czas zabawy dorosłych, młodzieży i dzieci. Zgodnie z tradycją 02.02.2016r. w Bursie odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia wszystkim towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala udekorowana kolorowymi balonami zachęcała do wspólnej zabawy. Wychowankowie aktywnie i z wielką ochotą brali udział w przygotowanych konkursach i zabawach. Wszyscy bawili się w rytm muzyki, którą zapewniało kilku wspaniałych DJ. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie! Na kolejny bal zapraszamy w przyszłym roku. Organizatorkami imprezy była p. A. Bernaciak, p. E. Klimek.

Read More

DSC02895   Już po raz kolejny, młodzież w okresie świątecznym, pod kierunkiem p. A. Bernaciak zorganizowała zbiórkę słodyczy pod hasłem ,,I Ty możesz zostać Św. Mikołajem” , dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej ,,Krasnoludek”. Zbiórka odbyła się w dniach 01 XII - 18 XII 2015 r. na terenie Bursy.
W dniu 18 .01.2016 r. przekazano dzieciom zebrane dary.

Read More

DSC02881„Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.”
„Opłatek” C.K. Norwid

   Zgodnie z wieloletnią tradycją, 17 grudnia 2015 roku, społeczność Bursy zgromadziła się na uroczystym spotkaniu opłatkowym. Uroczystość ta jest szczególnie oczekiwana przez wszystkich wychowanków placówki. Co roku poprzedzana jest przygotowaniami, w które chętnie angażuje się młodzież. Mieszkańcy Bursy dekorują pokoje, wspólnie ubierają choinkę, przyozdabiają wigilijny stół.
Wieczór Wigilijny rozpoczął się od odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, po wysłuchaniu którego obejrzeliśmy występy artystyczne, przygotowane przez naszych kolegów pod czujnym okiem wychowawczyń.

Read More

DSC02888   W dniach 23.XI-04.XII.2015r. młodzież Bursy zaangażowała się w XVI edycję ogólnopolskiej akcji ,,Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Również i w tym roku wychowankowie z wielką chęcią włączyli się w pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Koordynatorem akcji była p. A. Bernaciak. Zebrano monety o łącznej sumie 23,48zł.
SERDECZNIE WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W AKCJI.

Read More

migPo raz pierwszy w naszej Bursie miały miejsce „Warsztaty języka migowego”, prowadzone przez Panią K. Sobolewską. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat sposobów porozumiewania się osób niesłyszących. Uczestnicy zajęć kształtowali swoje umiejętności odczytywania i przekazywania znaków niewerbalnych. Młodzież zapoznała się z zasadami komunikowania się za pomocą języka migowego, jak również z alfabetem palcowym oraz z kilkoma podstawowymi znakami i zwrotami polskiego języka migowego.

Read More

DSC 0228Niech choinka pięknie świeci,
a kolęda w Niebo wzleci,
w sercu pokój niech zagości,
bo nadeszła noc radości!

18.12.2015r. wraz za dziećmi i młodzieżą z Tomaszowskiego Klubu Żonkila odwiedziliśmy mieszkańców DPS przy ul. Polnej by wspólnie stworzyć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Śpiewanie kolęd, składanie życzeń, nadało spotkaniu wyjątkowy charakter i spotkało się z ogromnym uznaniem mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Łzy wzruszenia towarzyszyły nie jednemu z nas . Jak zawsze, nie zapomniano o symbolicznych, własnoręcznie wykonanych prezentach dla pensjonariuszy, w postaci stroików, kart świątecznych oraz domowych wypieków.

Read More

DSC02855Po raz kolejny przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia ogłoszony został w Bursie konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną pokoju. Organizatorką konkursu była p. Agnieszka Bernaciak. Rozstrzygniecie nastąpiło w poniedziałek 14 grudnia 2015r. o godzinie 20.00.

Read More

mikolaj   We wtorek 8 grudnia odwiedził naszą Bursę Mikołaj. Choć odwiedziny były nieco spóźnione, Mikołaj sprawił swą wizytą wiele radości. Odwiedziny odbyły się w każdym pokoju i dla każdego z mieszkańców Mikołaj miał drobny oraz słodki upominek. Zanim jednak podarował prezenty musiał upewnić się czy wszyscy na nie zasługują. Niektórzy obiecywali poprawę… Miejmy nadzieję, że dotrzymają słowa. Na koniec wizyty Mikołaj wszystkim życzył Wesołych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

DSC02837W związku ze zbliżającym się okresem przedświątecznym, karnawałowym i studniówkowym w naszej Bursie w dniu 1 grudnia, odbyło się spotkanie z Panią kosmetyczką. Podczas spotkania wychowankowie dowiedzieli się czym jest analiza kolorystyczna, czyli jakie znaczenie ma kolor naszego stroju, włosów czy makijażu. Dzięki analizie kolorystycznej można zobaczyć w czym wyglądamy najlepiej oraz jaką kolorystyką kierować się podczas robienia zakupów.

Read More

DSC02832W ostatni dzień listopada, mieszkańcy Bursy, spotkali się na Wieczorze Andrzejkowym. Dziewczęta: Karolina Badura, Patrycja Bryk, Weronika Worach oraz Bettina Rogulska, przebrane za wróżki odkrywały przed zainteresowanymi, tajemniczą przyszłość.
Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Było tradycyjne wróżenie z kart, ze szpilek, kubki przyszłości, układanie butów. Przekłuwając szpilką serce czy rzucając ostrużynę z jabłka za siebie, można było poznać imię przyszłego małżonka, małżonki .

Read More

20151123 195104   Za nami Święto Ziemniaka, które obchodziliśmy 23 listopada, w jesienny, poniedziałkowy wieczór. Głównym bohaterem imprezy był oczywiście ziemniak. Aby uprzyjemnić obchody tego święta, młodzież z sekcji kulinarnej przygotowała zapiekankę ziemniaczaną. Po degustacji ziemniaczanej potrawy, przyszedł czas na poznanie historii ziemniaka, warzywa traktowanego w polskich domach, jako najbardziej pospolity dodatek. Po prezentacji, zaproszono chętnych do sprawdzenia swojej wiedzy w quzie przygotowanym przez sekcję kulturalno–oświatową.

Read More

intelektualne

4 stycznia 2016 roku rozpoczyna się X edycja stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego. Stypendium przyznawane jest w dwóch kategoriach: „uczeń” i „student”. Beneficjentami konkursu są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, słuchacze kolegiów oraz studenci kierunków z następujących dziedzin nauki:

Read More

20151120 081835   W październiku po raz kolejny zorganizowana została zbiórka karmy i rzeczy użytecznych dla zwierząt przebywających w tomaszowskim schronisku.
Zebrane fundusze pozwoliły wychowankom na zakup suchej karmy dla psów, kaszy, makaronu, misek, itp. W piątek 20 listopada przedstawiciele mieszkańców Bursy wraz z wychowawczynią A. Bernaciak zawieźli do schroniska zebrane rzeczy.
Serdecznie dziękujemy za okazane serce i wrażliwość na potrzeby innych!!!

Read More

DSC0278116 listopada po raz pierwszy w Bursie obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Święto to promuje serdeczność i przyjazne nastawienie wobec ludzi.
Przygotowania do obchodów trwały kilka dni. Tego dnia na mieszkańców Bursy czekało wiele miłych atrakcji.
Wprowadzeniem do tematu była tematyczna gazetka, która wskazywała pozytywne wzorce zachowań. W korytarzu Bursy pojawiło się „Drzewko Życzliwości i Pozdrowień” , na którym każdy mógł umieścić dobre, miłe słowo skierowane do konkretnej osoby lub grupy.

Read More

DSC0277226 października odbyły się „Otrzęsiny” nowych mieszkańców Bursy. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania był „Dziki Zachód” a konkretnie życie i zwyczaje Indian. Na tą okoliczność Bursa zmieniła się w wioskę indiańską. Blade Twarze, czyli nowi mieszkańcy Bursy, zostali poddani wielu próbom przygotowanym przez Radę Starszych, Wielkiego Wodza i Piękną Sqo. Wszystkie konkurencje przebiegały w iście indiańskim stylu. Uczestnicy musieli wykazać się dużą sprawnością i pomysłowością wykonując przydzielone im zadania.

Read More

chemia    Dnia 14 października grupa wychowanków pod opieką p. E. Klimek oraz A. Bernaciak wybrała się do tomaszowskiego kina „Włókniarz” , na film Bartka Prokopowicza pt. „Chemia”. Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film, wzbudził wśród uczestników dużo emocji. Wielu z nas zakręciła się łezka w oku. Pouczająca opowieść wprowadziła wszystkich uczestników w nostalgiczno - melancholijny nastrój. Wzruszający film okazał się trafnym wyborem . Było miło, sympatycznie i kulturalnie.

image21 października (czwartek) wychowankowie naszej Bursy uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym w Bibliotece Pedagogicznej. Celem spotkania było zapoznanie się z ofertą Biblioteki, wyszukiwanie literatury i informacji.
Młodzież zapoznała się również z ofertą Cyfrowej Wypożyczalni Międzybibliotecznej, dzięki której ułatwiony jest dostęp do wybranych zbiorów bibliotecznych. Uczestnicy spotkania czekają na kolejne również interesujące spotkanie.

BOU06 45PRACOWNICY
BURSY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO
W TOMASZOWIE MAZ.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę podziękować wszystkim pracownikom Bursy za trud podejmowanej na co dzień pracy, za jej wysoki poziom oraz dbałość o wizerunek placówki w środowisku lokalnym.
Jednocześnie życzę takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, uznania w oczach wychowanków i ich rodziców oraz osobistej satysfakcji. Życzę pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce aby służba młodzieży zrodziła wiele szlachetnych owoców.

Dyrektor: Jadwiga Gębska

DSC02712We wtorkowy wieczór, 06 października, młodzież wraz z wychowawczyniami
p. A. Bernaciak i p. E. Klimek wybrała się na kręgielnię, mieszczącą się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Maz. Celem wycieczki była integracja wychowanków oraz propagowanie aktywności fizycznej. Zapoznawszy się z zasadami gry, młodzież ruszyła do zabawy. Podzieleni na zespoły wychowankowie, świetnie się bawili, doskonaląc swoje umiejętności gry w kręgle. Było bardzo wesoło i zabawnie. Czas spędzony w kręgielni był wspaniałą rozrywką. Gromkie brawa i podziękowania kończące wspólną grę były oznaką wielkiego zadowolenia uczestników.

Read More

szyszki   28 września odbyły się zajęcia kulinarne. Pod kierunkiem wychowawczyni Agnieszki Bernaciak młodzież robiła czekoladowe szyszki ryżowe. W miłej atmosferze dziewczęta i chłopcy rozwijali swoje zainteresowania kulinarne i świetnie się bawili. Po degustacji każdy dopytywał o przepis na tak pyszny smakołyk. Z niecierpliwością czekamy na kolejne popisy kulinarne sekcji.

logo