Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
Rok 2014/2015

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

162158 bezpieczne wakacje1    Czerwiec jest ostatnim miesiącem nauki, zatem nierozerwalnie łączy się z zakończeniem pobytu w Bursie. Rok szkolny 2014/2015 zaowocował wieloma sukcesami wychowanków. Najbardziej aktywna młodzież wyróżniona została nagrodami. Przez całe 10 miesięcy, od września do czerwca mogliśmy cieszyć się miłą, rodzinną atmosferą. W ciągu roku młodzież uczestniczyła w wieczorkach filmowych i kulinarnych, konkursach, podczas których mogła pochwalić się swoimi umiejętnościami, a na uroczystościach z okazji ważnych świąt, była okazja spotkać się przy wspólnym stole, porozmawiać.
Rok bardzo szybko minął, nadszedł czas upragnionego wypoczynku. Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

Read More

DSC02687   W dniu 17 czerwca 2015 roku w Bursie Samorządu Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Maz odbyło się spotkanie warsztatowe z panią Ewą Radziewicz- coachem, promotorem zdrowia, kreatorem wizerunku i wnętrz. Tematem spotkania było : ”Kierunek- pasja”. Pani Ewa radziła, jak znaleźć w życiu pasję, podkreślała, że każdy posiada w sobie wielki potencjał, który jest w stanie wykorzystać. Zachęcała do podążania za pasją, ale jednocześnie wskazywała, że „Kierunek- pasja” wymaga wysokiego poczucia własnej wartości i wiary w samego siebie.
Mieszkańcy Bursy byli bardzo zadowoleni ze spotkania, prosili o więcej takich motywujących warsztatów, a w dowód uznania i podziękowania, wręczyli Pani Ewie Radziewicz bukiet kwiatów.

DSC02683   ,,Zdrowie na talerzu’’ pod takim hasłem 09.06.2015r. odbył się w naszej Bursie konkurs kulinarny. Jego celem było propagowanie zdrowego sposobu odżywiania, rozbudzenie inicjatywy i pomysłowości młodzieży a zadaniem uczestników konkursu, przygotowanie oryginalnej sałatki. Każda sałatka oceniana była w następujących kategoriach: smak potrawy, estetyka podania, pomysłowość przy komponowaniu składników, oryginalna nazwa. Do konkursu przystąpiły 3 zespoły jedno i dwu osobowe.

Read More

DSC 1344   Dnia 27 maja 2015r. w naszej Bursie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki. W związku z tym wydarzeniem przygotowano, pod czujnym okiem wychowawców, program artystyczny, dzięki któremu część z wychowanków mogła zaprezentować swoje talenty krasomówcze, wokalne czy taneczne. Dla przybyłych Mam przewidziany był słodki poczęstunek.

Read More

Obraz 422   W dniu 14.05.2015r., mieszkańcy naszej Bursy, uczestniczyli w pieszej wycieczce, do Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim. Organizatorkami przedsięwzięcia były p. E. Klimek i p. A. Bernaciak.
Skansen Rzeki Pilicy, to pierwsze w Polsce muzeum na otwartej przestrzeni, poświęcone rzece. Zgromadzone tam zbiory, są nierozerwalnie związane z dziejami Pilicy. Młodzież mogła obejrzeć wiele interesujących obiektów m.in.: niemiecki ciągnik artyleryjski Luftwaffe, wojenne militaria, które w większości zostały wydobyte z rzeki, ruchome modele młynów czy kolekcje kamieni młyńskich. Podziwialiśmy również budynek poczekalni kolejowej, z przystanku Czarnocin z 1896r.

Read More

DSC02670    Zajęcia kulinarne w naszej Bursie mają już swoją tradycję. 28 kwietnia odbyły się kolejne pod hasłem ,,Chudnij na wiosnę”. W miłej atmosferze, dziewczęta i chłopcy, pod kierunkiem wychowawczyni Bernaciak Agnieszki, rozwijali swoje zainteresowania kulinarne, świetnie się bawili oraz degustowali własnoręcznie przygotowane wiosenne sałatki .

Read More

DSC02650Wtorkowy wieczór dnia 14 kwietnia 2015 roku był wyjątkowym dniem dla tegorocznych absolwentów naszej Bursy. Maturzystów żegnali pozostali mieszkańcy Bursy ,pani Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne.
Przewodniczący Samorządu Wychowanków Filip Starus wręczył wszystkim absolwentom pamiątkowe dyplomy oraz czapki - absolwentki.

Read More

20150412 19044512.04.2015 r. w niedziele w ramach kampanii "Pola Nadziei" została przeprowadzona kwesta na rzecz hospicjum i ludzi chorych na raka. W akcji wzięła udział również młodzież naszej Bursy. Sprzedawaliśmy żonkile - międzynarodowy symbol nadziei, przypominający nam o ludziach cierpiących, potrzebujących naszej pomocy.

Read More

20150331 105252   31.03.2015r. wraz z grupą dzieci i młodzieży z Klubu Żonkila odwiedziliśmy pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Polnej. Wizyta ta związana była z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi. Mieszkańcy wysłuchali krótkiego występu w wykonaniu przedszkolaków. Spotkanie było okazją do wzajemnego złożenia życzeń i wręczenia pensjonariuszom własnoręcznie przygotowanych kartek świątecznych i stroików oraz samodzielnie upieczonych ciast, na słodki poczęstunek.

Read More

Bursa plakat DNI OTWARTE 2015

Zachęcam do zapoznania się z raportem z ewaluacji zewnętrznej, całościowej,
przeprowadzonej przez wizytatorów z Kuratorium Oświaty w Łodzi, Delegatura w Piotrkowie Tryb.,
który jest potwierdzeniem informacji umieszczonych na plakatach i ulotkach promocyjnych.

Raport Ewaluacyjny Bursy Sam. Woj. Łódzkiego  

tulipany na dzien kobiet 0    W dniu 9 marca w naszej Bursie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Kobiet.
Chłopcy z radością i dumą złożyli życzenia płynące prosto z serca dla wszystkich pięknych dziewcząt mieszkających w Bursie. Podczas apelu chłopcy docenili wszystkie dziewczęta oraz Panie pracujące Bursie, wręczając słodki upominek wraz ze szczerym uśmiechem . Wszystkie Panie były bardzo mile zaskoczone. Uroczystość z okazji tak pięknego święta upłynęła w życzliwej i pełnej uśmiechu atmosferze.

26.02.2015r. na spotkanie z gronem pedagogicznym Bursy, przybyły Panie:

Anna Wojciechowska- pedagog z II Liceum Ogólnokształcącego,
Magdalena Kaczmarzyk – pedagog z ZSP nr 1
Ewa Pełka - pedagog z ZSP nr 3
Joanna Kobyłecka – pedagog z ZSP nr 6

Spotkanie otworzyła Pani Dyrektor Jadwiga Gębska, która serdecznie powitała przybyłych gości.

W pierwszej części spotkania przedstawione zostały wyniki przeprowadzonej w semestrze I, w Bursie ankiety pt. „Diagnoza trudności edukacyjnych", której celem było zdiagnozowanie problemów wychowanków Bursy związanych z nauką oraz organizacją nauki własnej.
W dalszej części spotkania omówione zostało zachowanie, wyniki w nauce i frekwencja na zajęciach szkolnych oraz sytuacja rodzinna i socjalna uczniów zamieszkujących naszą Bursę .

Najważniejszym celem spotkań organizowanych na terenie Bursy, w których uczestniczą pedagodzy ze szkół naszych podopiecznych, jest dobro ucznia –wychowanka. Wymiana spostrzeżeń, opinii umożliwia znalezienie właściwej odpowiedzi na pojawiające się trudności i problemy naszych wychowanków.

Dziękujemy wszystkim Paniom za przybycie .

doradcazawodowy 58779Dnia 17 lutego 2015r. w naszej Bursie odbyły się zajęcia warsztatowe z doradcą zawodowym - p. Katarzyną Kołodziej -Hubka z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Piotrkowa Trybunalskiego.
Spotkania z doradcą zawodowym mają pomóc w wyborze dalszej drogi edukacji i zaplanowaniu indywidualnej ścieżki kariery tak, aby jak najlepiej wykorzystać wiedzę, zainteresowania, umiejętności oraz cechy osobowości.
Młodzież uczestnicząca w warsztatach miała możliwość podzielenia się wątpliwościami towarzyszącymi wyborom szkoły, a także zbadania swoich predyspozycji zawodowych.
Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia zaowocują trafnym wyborem kolejnego szczebla kształcenia oraz zawodu przez naszych wychowanków.

DSC02490   W dniu 26 stycznia 2015 r. w naszej Bursie odbył się Bal Karnawałowy.
Przygotowania trwały od wczesnych godzin popołudniowych. Wychowankowie zadbali nie tylko o dekoracje i ciekawe stroje, ale także
o słodki poczęstunek.
Imprezę poprowadzili: Katarzyna Kacprzak, Magdalena Kupis oraz Filip Starus. O oprawę muzyczną zadbali: Marcin Kacprzak, Mariusz Kalużny, Kamil Wiechecki.
Uczestnicy zabawy chętnie brali udział w przygotowanych przez organizatorów konkursach tj. przeciąganie liny, hawajskie limbo, czyli kto niżej przejdzie tanecznym krokiem pod poprzeczką nie dotykając podłogi. Wychowankowie mieli okazję zaprezentować swoje talenty podczas konkursu na tańce z różnych stron świata. Do wygrania było wiele cennych nagród. Po konkurencjach odbyła się dyskoteka, na koniec której ogłoszono wyniki konkursu na najciekawszy karnawałowy strój. Zwycięzcy w składzie: Magdalena Kupis, Filip Starus, Aleksandra Sarnecka i Ewelina Stępowska w nagrodę otrzymali wyjście do pizzerii.

Read More

9 lutego 2015 roku rozpoczyna się kolejna edycja stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego. Stypendium przyznawane jest w dwóch kategoriach: „uczeń"
i „student". Beneficjentami konkursu są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, słuchacze kolegiów oraz studenci kierunków z następujących dziedzin nauki:
1. nauki społeczne
2. nauki ekonomiczne
3. nauki prawne
4. nauki matematyczne
5. nauki fizyczne
6. nauki chemiczne
7. nauki biologiczne
8. nauki o Ziemi
9. nauki techniczne
10. nauki medyczne
11. nauki farmaceutyczne

Maksymalna wysokość dofinansowania wynosi do 10.000 zł.

Read More

DSC02448  Dnia 15 stycznia w Bursie miała miejsce kolejna odsłona Turnieju Warcabowego. Jak co roku w wydarzeniu tym brali udział nasi chłopcy: Hubert Kwapisiewicz, Jarosław Lipski, Dawid Zysiak, Tomasz Gajda, Paweł Czyż, Sebastian Błoński oraz Damian Świtała. Walka była zacięta i emocjonująca. Zawodnicy robili co w ich mocy, aby wygrać rywalizację . Zwycięstwo przypadło Dawidowi Zysiakowi, zdobywcą drugiego miejsca został Paweł Czyż, a ostatni na podium stanął Damian Świtała.
Najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali z rąk organizatorów medale oraz drobne upominki.

GRATULUJEMY

Read More

DSC02441   W naszej Bursie w miesiącu grudniu już po raz kolejny zorganizowana została niezwykła akcja ,,I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM'' pod kierunkiem wychowawczyni A. Bernaciak. Aby dodać swój wkład wystarczyło podarować coś słodkiego dla dzieci z sąsiadującej z Naszą Bursą Świetlicy Środowiskowej ,,Krasnoludek". Młodzież dzielnie składała łakocie. Uśmiech i radość dzieciaków były bezcennym doświadczeniem, jak nie wiele potrzeba by wywołać uśmiech na dziecięcych twarzach. Tamte chwile na długo pozostaną w pamięci.
Raz jeszcze BARDZO DZIĘKUJEMY wszystkim za swój udział.

DSC02436   W dniach od 24 listopada do 5 grudnia 2014r. pracownicy i wychowankowie Bursy Samorządu Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Maz. włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji "GÓRA GROSZA" pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Zebrane miedziaki dowiodły, że nie jesteśmy obojętni na los innych. Pieniądze zostały przekazane na rzecz Towarzystwa Nasz Dom.
Wszystkim, którzy wsparli akcję dziękujemy.....
Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie"

   W dniu 15.12.2014r. o godz. 20.00 Komisja Konkursowa dokonała oceny dekoracji świątecznej pokoi mieszkalnych. Młodzież miała za zadanie jak najładniej udekorować swoje pokoje mieszkalne. Celem konkursu było podkreślenie radosnego, świąteczno – noworocznego nastroju oraz wybór najciekawszej i najefektowniejszej świątecznej dekoracji, której motywem przewodnim były oczywiście święta Bożego Narodzenia.

Oceny dokonano metodą punktową od 1do 5 punktów w następujących kategoriach:
- pomysłowość i oryginalność kompozycji świątecznej
- różnorodność wykorzystanych elementów
- czystość w pokojach
- ogólne wrażenie estetyczne
Największą ilość punktów w konkursie otrzymały:
pokój nr 318-I miejsce
pokój nr 314 –II miejsce
pokój nr 312 –III miejsce
pokój nr 317-wyróżnienie

Zwycięzcy otrzymali bilety do kina , a pozostali uczestnicy upominki.
GRATULUJEMY!!!!!

stres   W dniu 18.11.2014 roku młodzież z Bursy SWŁ w Tomaszowie Maz. uczestniczyła w prelekcji pt. „Radzenie sobie ze stresem".
Spotkanie poprowadziła pani psychololog J. Winczura z poradni psychologiczno-pedagogicznej.
Wychowankowie biorący udział w spotkaniu, mogli dowiedzieć się czym jest stres, jakie są jego objawy, czy jest potrzebny w życiu codziennym, oraz jak sobie z nim radzić, aby stał się motywacją do działania. Uczestnicy byli zainteresowani tematem oraz brali aktywny udział w dyskusji.
Po spotkaniu młodzież wyszła z nową wiedzą, którą z pewnością wykorzysta nie tylko w szkole czy bursie, ale także w środowisku rodzinnym.

wigilia   W Bursie Samorządu Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim dnia 17 grudnia o godzinie 17.00 odbyło się spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli wszyscy mieszkańcy bursy, pani Dyrektor oraz Panie Wychowawczynie.
Wieczerze wigilijną poprzedziły Jasełka w wykonaniu młodzieży. Podczas spotkania rozbrzmiewały przepiękne kolędy. Po przedstawieniu wszyscy podzielili się tradycyjnie opłatkiem, składając sobie najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, szczęścia oraz pomyślności na 2015 rok.
Spotkanie upłynęło w miłej, przyjaznej, bożonarodzeniowej, atmosferze, pełnej uśmiechu i życzliwości.

   W związku ze światowym Dniem Walki z Aids, który obchodzony jest 1- go grudnia, naszą Bursę odwiedziła pani A. Markiewicz ze Stowarzyszenia „Arka Nadziei". Spotkanie miało na celu zwrócenie uwagi na problem AIDS, obalenie stereotypów dotyczących kontaktów z osobami żyjącymi z wirusem HIV, a także propagowanie bezpiecznych zachowań seksualnych oraz zdrowego stylu życia.
Wychowankowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji. Brali aktywny udział w dyskusji, zadawali pytania.

   15.12.2014 w świąteczny nastrój Bożego Narodzenia wprowadziło Nas spotkanie z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej przy ul. Polnej, w którym uczestniczyła również młodzież oraz dzieci z Tomaszowskiego Klubu Żonkila. Śpiew kolęd, życzenia, przekazanie stroików i kartek świątecznych podopiecznym to pełne ciepła i serdeczności chwile, które na długo pozostaną w pamięci. Powróciły świąteczne wspomnienia... Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

DSC02416   W dn.10.12.14r na kolejnych w tym roku szkolnym zajęciach kulinarnych młodzież pod kierunkiem wychowawczyni p. Agnieszki Bernaciak przygotowała zupę pomidorową ,sałatkę grecką i grzanki serowe. Młodzież pracowała z dużym zapałem, krojąc, siekając, mieszając, co wywoływało uśmiech i radość na ich twarzach. Zapach gotującej się zupy wypełnił całą kuchnię. W miłej atmosferze wychowankowie nauczyli się, jak przygotować zdrowe i smaczne dania, a przy tym jak świetnie się bawić. Dużą przyjemność sprawiła wspólna degustacja. Mamy nadzieję, że kolejne zajęcia z tego cyklu będą równie udane.
Zobaczcie sami jak wyglądała nasza praca na zajęciach.

Read More

DSC02404„6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty
wraca do nieba uśmiechnięty"

   4 XII mieszkańców Bursy odwiedził Św. Mikołaj, w którego rolę wcielił się niezastąpiony Mateusz Witoń, w towarzystwie uroczych pomocnic: Natalii Matery, Katarzyny Wojtaszczyk. Niezwykły gość dla każdego miał przygotowaną słodką niespodziankę. ...no cóż nie ukrywamy, że niektórzy z mieszkańców otrzymali od Mikołaja rózgę.

Ubrana choinka, świąteczne dekoracje, wizyta Mikołaja, sprawiły, że w Bursie zapanował przedświąteczny nastrój

Read More

DSC02389„Święty Andrzej ci ukarze,
co Ci los przyniesie w darze."

   W czwartkowy wieczór 27.XI.2014r. nasi wychowankowie zorganizowali wieczór wróżb i tradycyjnych zabaw andrzejkowych. ,,Bursowe wróżki" - Karolina Badura, Wioletta Bielawska, Patrycja Bryk, Weronika Worach, Anna Wieczorek - odczytywały przyszłość uczestników m.in. z kart, kości, szpilek.

Zainteresowani dowiedzieli się jakie imię będzie nosił wybranek bądź wybranka życia, a także kto z mieszkańców jako pierwszy stanie na ślubnym kobiercu. Wszyscy z zaciekawieniem zgłębiali tajemnicę swoich dalszych losów.

Read More

DSC02324   Andrzejki to okazja do odwiedzin mieszkańców DPS-u przez młodzież, również naszej Bursy reprezentującą tomaszowski Klub Żonkila. Spotkanie odbyło się 25 listopada 2014r. Sekcja kulinarna na tą okazję upiekła pyszną szarlotkę. Muzyczny występ oraz słodki poczęstunek, mile zaskoczył seniorów. Gromkie brawa, słowa uznania –to podziękowanie mieszkańców za pamięć o nich.

Read More

DSC02336   25 listopada grupa wychowanków Naszej Bursy wraz z wychowawcą odwiedziła Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Tomaszowie Maz. Wizyta była ukoronowaniem akcji zbierania karmy, koców itp. Młodzież przekazała zgromadzone dary, zapoznała się z funkcjonowaniem schroniska i problemami, z którymi się ono boryka.
Była to pouczająca lekcja odpowiedzialności za zwierzęta.

Read More

DSC02281   Środowy wieczór 29.10.2014r. w naszej Bursie nie należał do zwyczajnych. Samorząd oficjalnie przyjął nowych wychowanków do społeczności Bursy. Impreza ta, zwana popularnie otrzęsinami przebiegała w tym roku w atmosferze piratów, mimo to, miała charakter dobrej, towarzyskiej zabawy, a jej przebieg nadzorowały wychowawczynie Bursy. Na naszych kociaków czekało mnóstwo zadań, jednak ku zdumieniu wszystkich, pierwszoklasiści wywiązali się z nich nadzwyczaj dobrze. Najpierw każdy pierwszak zyskał piękną ozdóbkę - na ich kocich czółkach namalowano dumny tytuł KOT, a z tyłu doczepiono symboliczne ogonki. Były konkurencje kulinarne, manualne intelektualne ,fizyczne. Kotki piły mleczko z miseczki, obierały ziemniaki na czas, przeciągały linę, goliły balony pokryte pianką do golenia za pomocą patyczka do lodów.

Read More

DSC02216   W dniu 7 października sekcja kulinarno-porządkowa zorganizowała wieczorek kulinarny pt. ,,Smaki jesieni". Inicjatorkami zajęć była zaprzyjaźniona z Naszą Bursą p.dietetyk Roksana Mzurek nauczyciel z ZSP nr 2 i opiekun sekcji p. Agnieszka Bernaciak. Zajęcia były świetną okazją do przekazania młodzieży informacji na temat prawidłowej, zdrowej diety oraz uświadomienie, że zupki z ,,torebki" warto zastąpić wartościowymi potrawami, których przygotowanie nie wymaga dużo pracy i czasu. Własnoręcznie przygotowane dania są odżywcze i zdrowe, a poza tym gotowanie może być naprawdę przyjemne. Młodzież pod kierunkiem opiekunów przygotowała zupę krem z papryki, lazanie z ziemniaków oraz diablotki z makiem.
Zajęcia zakończono degustacją potraw – były bardzo smaczne i estetycznie podane, co też jest bardzo ważne w każdym posiłku.

Read More

bukietPRACOWNICY
BURSY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO
W TOMASZOWIE MAZ.


   Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę podziękować wszystkim pracownikom Bursy za twórczą i sumienną pracę, za wysoki poziom pracy wychowawczej i opiekuńczej oraz dbałość o wizerunek placówki w środowisku lokalnym.
Jednocześnie życzę, aby ta aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie w oczach wychowanków i ich rodziców oraz była źródłem osobistej satysfakcji. Życzę pięknych i szlachetnych pomysłów, a także cierpliwości i wytrwałości, aby służba młodzieży zrodziła wiele szlachetnych owoców.

Dyrektor
Jadwiga Gębska

 

 

 

chlopaka   30 września w Bursie odbyły się oficjalne obchody Dnia Chłopaka. Na apelu zwołanym przez sekcję kulturalno - oświatową odczytano życzenia oraz wręczono drobne upominki w postaci kubków z imionami chłopców. Płeć męska z uśmiechami na twarzach podziękowała dziewczętom za przygotowanie uroczystości. Wieczór upłynął w bardzo radosnej atmosferze.

LAYOUT9-42-860x460

Marszałek Województwa Łódzkiego serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w sesji „Edukacja zawodowa w wymiarze europejskim”, która odbędzie się w dniu 15 października 2014 roku w godz. 900 - 1400 w Łodzi w hotelu DoubleTree by Hilton, ul. Łąkowa 29. Podczas sesji znamienici goście, w tym osoby z zagranicy oraz przedstawiciele Komisji Europejskiej poruszą aktualne problemy i zagadnienia dotyczące edukacji zawodowej w Polsce i Europie oraz zaprezentują zamierzenia i plany instytucji europejskich w kontekście nowego okresu programowania na lata 2014-2020. Podsumowaniem sesji będzie panel dyskusyjny, a gwarancją jego wysokiego poziomu merytorycznego będzie obecność wybitnych przedstawicieli środowiska biznesu, nauki i edukacji.
Szczegóły dot. całego Forum dostępne są w jęz. polskim i angielskim pod adresem: www.forum.lodzkie.pl, formularz rejestracyjny: http://efg2014.pl/system/index.php?module=register.

Europejskie Forum Gospodarcze jest wydarzeniem cyklicznym, które organizowane jest już
po raz siódmy przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Dyskusje podejmowane podczas Forum dotyczą aktualnej sytuacji gospodarczej z ukierunkowaniem na potencjał regionów, którego rozwój ma bezpośrednie przełożenie na wzmocnienie kondycji gospodarczej naszego kraju.
Zapraszamy do uczestnictwa w tym ważnym dla regionu i Polski wydarzeniu. Jednocześnie prosimy o dalsze rozpowszechnienie informacji.

W dniu 22 września 2014 roku w Bursie Samorządu Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się wybory do Samorządu Bursy i sekcji zainteresowań.
Do Samorządu Wychowanków zostały wybrane następujące osoby:
Przewodniczący: Filip Starus
Z-ca: Hubert Kwapisiewicz
Skarbnik: Aneta Kłoda
Członkowie: Paweł Czyż, Paweł Szczur
Opiekun: mgr Katarzyna Sobolewska
Główne zadania Samorządu Wychowanków to: rozwijanie samorządności wśród wychowanków, stwarzanie warunków aktywności społecznej, integracja młodzieży Bursy i kształtowanie umiejętności zespołowego działania.

Read More

Być starszym - to marzenie dzieci,
A przecież czas tak szybko leci,
Mija godzina za godziną,
Nim się spostrzegłeś - rok upłynął.
I nowa bije już godzina,
Nowy rok szkolny się zaczyna,
Już czeka szkoła i koledzy,
I w książkach - zasób nowej wiedzy. (...)
Jan Brzechwa

Dla mieszkańców naszej bursy rok szkolny rozpoczął się już 31.08.2014r. Po wakacyjnej przerwie puste mury placówki zaczęły wypełniać się młodzieżą. Zrobiło się głośno i wesoło. Przybyłych w tym dniu wychowanków oraz rodziców powitała Dyrektor Bursy oraz Wychowawczynie.
Podczas spotkania organizacyjnego, pani Dyrektor zapoznała opiekunów naszych podopiecznych z podstawowymi informacjami dotyczącymi zamieszkania w Bursie a także celami i priorytetami pracy opiekuńczo – wychowawczej, zachęcała do współpracy.

Nowy rok szkolny to wyjątkowe chwile -w szczególności dla wychowanków z klas pierwszych. Nowa szkoła, nowi nauczyciele, nowe znajomości…
Mamy nadzieję, że pierwszoroczni wychowankowie szybko się zaaklimatyzują w nowym miejscu.

Życzymy wszystkim dużo sukcesów!

logo